Włosy często przetłuszczają się z przeróżnych powodów. Najczęściej borykamy się z tym problemem w okresie dojrzewania lub dużym stresem lub chorobami typu tarczyca. 

Przetłuszczanie włosów, może też powodować złe dobieranie kosmetyków do naszych włosów. Osoby posiadające problem z przetłuszczającymi się włosami, chcą zazwyczaj pozbyć się problemu po przez częste mycie włosów, co w rezultacie nie daje najlepszych wyników, ponieważ specjalistyczne środki działają zbyt mocno na nasze włosy co w rezultacie daje nie fajny efekt. Najlepiej stosować na tego typu włosy coś na bazie naturalnych składników. Dzięki temu, możemy uregulować produkcję łoju oraz skutecznie i trwale zapobiec powstawaniu łupieżu.

W kosmetyce naturalnej, często w odżywkach używa się żółtko. Jest ono znakomitym źródłem lecytyny i wielu witamin. Lecytyna odżywia i pielęgnuje, nie obciążając włosów. Dodanie do odżywki olejku rozmarynowego lub melisowego pomoże uregulować produkcję łoju na skórze głowy.

Domowa odżywka do włosów tłustych.

Składniki:

  • 2 żółtka
  • 1 łyżeczka soku z cytryny
  • 3 krople olejku melisowego
  • 3 krople olejku rozmarynowego
  • 20 ml oleju z pestek winogrona

Przygotowanie:

  1. Żółtko o temperaturze pokojowej wymieszaj z sokiem z cytryny.
  2. Mieszając dodawaj do żółtek po troszku oleju z pestek winogrona.
  3. Podczas podania na włosy odżywki najlepiej podgrzać ja w kąpieli wodnej.
  4. Olejki eteryczne dodaj od razu przed nałożeniem na włosy.
  5. Odżywkę rozprowadź i pozostaw na godzinę.

Po umyciu głowy nałóż na osuszone włosy ręcznikiem daną naturalną odżywkę. Potem rozczesz grzebieniem, aby równomiernie była rozprowadzona. Dla lepszego efektu nałóż folię i ręcznik na włosy, ponieważ pod wpływem ciepła lepiej wchłaniają się składniki. Pozostaw na godzinę a potem umyj włosy szamponem delikatnym i odżywką.