Masaż Gua Sha przywraca w naturalny sposób młodszy wygląd. Jest to metoda chińska. Jednym słowem twarz masuje się płaskim przedmiotem. 

Skóra już po jednym zabiegu tego typu staje się młodsza. Ta metoda jest słynna od wielu lat w Azji, gdzie wykonuje się taki zabieg w gabinetach medycyny chińskiej za pomocą płaskiej płytki z kości zwierząt. Specjaliście drapią skórę aż do siniaków, ale my powinniśmy wykonywać to delikatnie. W taki sposób pobudzamy skórę do usunięć toksyn. Dodatkowo w ten sposób ujędrniamy ją. Zmniejszają się zmarszczki, a owal odzyskuje swój dawny wygląd.

Przyda się do masażu zestaw łyżeczek z porcelany do ryżu. Mają szerokie krawędzie, co nie podrażnia skóry podczas zabiegu. Jedna łyżeczka kosztuje około 4zł. 

Czynności jednym ruchem.

Do zabiegu nie musisz się specjalnie przygotowywać. Umyj twarz, wykonaj demakijaż i usiądź wygodnie przed lustrem. W każdą rękę weź łyżkę i nachyl ją pod kątem 15 stopni do twarzy. Krawędzią łyżek wykonuj uciskanie skóry w jednym kierunku, jednolitym ruchem. Nacisk powinien być odczuwalny ale nie za mocny. Każdy taki ruch powtórz 5-6 razy. Staraj jednak się omijać pieprzyki i znamiona. Możesz twarz nasączyć olejkiem kokosowym lub araganowym, wtedy będzie lepszy poślizg. Skóra staje się wtedy mocniejsza, bardziej elastyczna i zwarta.

Od razu po zabiegu zwyczaj mówi, że powinno się wypić szklankę gorącej wody a do tego nie jeść przez godzinę. Jednak przy cerze z trądzikiem nie zalecamy tego zwyczaju. 

Metoda z innego całkiem pochodzenia a jednak łatwa i pomysłowa.