Rodzaj użytego preparatu do stylizacji zależy od planowanego uczesania i rodzaju włosów. Do czesania na mokro nakłada się około 10-15 cm; i rozprowadza na całej długości włosów grzebieniem lub palcami. Preparaty do czesania na sucho należy nanosić około 30 cm od fryzury, aby uniknąć kropel  na włosach.

Hair spray, woman over blackWłosy cienkie i delikatne nie powinny obciążać się mocnymi preparatami, ponieważ nie mogą wtedy utrzymać nadanego kształtu. Od tego stają się także matowe, a nadmiar środka utrudnia rozczesywanie. Dobry rezultat daje włosom lekki lotion, który włosom dodaje objętości, odbicie od nasady a także połysk a nie nadają obciążenia.

Włosy grube trudne do ułożenia potrzebują zaś mocnych preparatów na przykład: żeli, pianek czy wosków. Preparaty takie dają nam lepsze utrwalenie i ksztłat włosom. Fryzura taka jest sprężysta i wygładzona.

Włosy kręcone, suche i zniszczone tak naprawdę sprawiają bardzo dużo problemów. Mają tendencję do łamania się i puszenia się a do tego nie utrzymują kształtu. Do ich czesania używa się emulsję do stylizacji, która wygładza i uelastycznia włosy, a przy tym dobrze chronią. Najlepsze na to są: fluidy, mleczka i kremy. Ułatwiają czesanie i kondycjonują włosy.

woman with beautiful curly hairsDo podkreślenia linii fryzury stosuje się lekkie kremy, żele, fliudy, gumy fryzjerskie i pianki. Nakłada się na suche włosy w celu nadania uczesaniu charakteru.

Do utrwalenia fryzury służą lakiery. Na rynku teraz są różne rodzaje najlepsze są te, które są wzbogacone o substancje natłuszczające do włosów suchych lub o ułatwoajacym łączenie łoju z powierzchn włosów do włosów przetłuszczających się. Dzięki takiemu dobraniu kosmetyków włosy się nie kleją.

Do podkreślenia fruzury najlepiej używać preparaty zawierające duże ilości substancji nabłyszczających. Dzięki takim preparatom włosu pięknie się błyszczą i nabłyszczają w zdrowym wyglądzie. Takie substancje także chronią włosy przed promieniami UV.

 

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments