Szczotki do włosów są bardzo ważnym elementem układania fryzur, ponieważ zależy od nich wygląd naszych włosów. Szczotki mamy różnej wielkości i różnego przeznaczenia.Szczotka powinna być wygodna i łatwa w użyciu a także wytrzymała. Powinna być zbudowana z solidnego uchwytu, z odpowiedniego włosia , a także odpowiedniego korpusu.

szczotki_2Włosie szczotek może być naturalne, syntetyczne lub mieszane. Włosie na przykład z dzika służy do czesania włosów długich, cienkich, ale także gęstych i kręconych. Działa taka szczotka antystatycznie i rozprowadza po włosach tłuszcz, który uelastycznia włosy. Innego rodzaju szczotki są dobre do włosów grubych i sztywnych. Końce igieł szczotki zakończone kuleczkami zaś są delikatne dla głowy, a różnej wielkości włosie super rozczesuje włosy.

Korpus szczotki jest ważny, ponieważ on służy do kształtowania fryzury i wyróżniamy 5 takich rodzajów:

* szczotka prostokątna

* szczotka półokrągła

* szczotka okrągła

* szczotka kwadratowa

* szczotka trójkątna

Szczotki prostokątne są to szczotki wąskie i wykorzystywane podczas uformowań fryzur czyli upięć i koków oraz tapirowania i wygładzania pasm włosów. Zaś duże płaskie szczotki wygładzają włosy półdługie i długie.

Szczotki półokrągłe są to szczotki do suszenia i modelowania tzw. wstępnego włosów krótkich i półdługich. A także służą do odbijania od nasady włosów i nadawaniu włosom lekkiego skrętu.

Szczotki okrągłe służą do modelowania. Podkreślają objętość krótkich włosów i półdługich, nadają im puszystości. Dzięki niej włosom można nadać delikatne fale, miękkie loki, wyraźne skręty, wszystko zależy od  wybranego rodzaju szczotki. Mała średnica do włosów krótkich, średnia szczotka do włosów półdługich i loków a duża średnica zaś do długich włosów, mocnych, ciężkich i dobrego wyciągnięcia włosów.

Szczotki kwadratowe służą do prostowania i skręcania włosów. Płaską część szczotki wykorzystuje się do prostowania włosów podczas suszenia. Zaletą także jest to, że można ją wykonać loki i fale.

Szczotki trójkątne są najczęściej wykorzystywane do ondulowania włosów krótkich. Każda część szczotki służy do czegoś innego.

Szczotkę powinniśmy wybrać najlepiej przeznaczoną do swoich potrzeb, ale można kupić cały zestaw wtedy na pewno będziemy mieć w potrzebie tą, która jest najbardziej potrzebna w danej chwili.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments