Krem przemysłowy jest trudniejszy niż krem domowej roboty. Krem przemysłowy wytwarzany jest w specjalnych warunkach i drogiej aparatury i bardzo szczegółowego nadzoru,. Krem zaś domowej roboty nie jest taki skomplikowany i każda kobieta może go wykonać.

kosmetyki-domowej-robotyNajlepsze do danej cery są kremy robione z naturalnych składników, które może każda kobiet kupić w sklepie. Lepiej takie kosmetyki pachną i mają lepsze właściwości. Krem zawiera bardziej kompleksową pielęgnację cery niż inne produkty kosmetyczne. Właśnie najwięcej substancji odżywczych dla naszej cery znajduje się w części olejowej i wodnej. Dobry olej kosmetyczny dociera do głębszych warstw naskórka z witaminą A, E, D, fosfolipidy, kwasy tłuszczowe natłuszcza cerę i odżywia. Do tego prawdziwa woda aromatyczna lub napar ziołowy zapewnia skórze odpowiednie nawilżenie i regenerację.  A dodatkowo zapach i kolor kremu będzie naturalny a nie wymuszony przez barwniki dodawane przez konsumentów do produktów, które kupujemy.

Najbardziej odpowiednim składnikiem do sporządzania kremów jest kompleks emulgujący zwany krembaza Fitomed, dostępny on jest na rynku dla każdego i odpowiada nowoczesnej naturalnej kosmetyce. W dodatku zrobienie takiego kremu dla siebie nie wymaga żadnej aparatury ani specjalnych składników i zajmuje zaledwie 5 minut. Wystarczy po prostu wymieszać odpowiednie składniki np.: olej kosmetyczny, kremobazę Fitomed i wodę aromatyczną.

Najzwyklejszy krem podstawowy robi się z:

– 1 część  ( częścią może być łyżka lub łyżeczka) – kremobaza fitomed

– 1 część – olej kosmetyczny

– 3 części –  woda aromatyczna lub napar ziołowy ( 1 saszetkę ziół zalać szklanką wrzątku i trzymać pod przykryciem  a po 20 minutach napar można wykorzystać do receptury).

Dokładne proporcje:

20 ml – 1 tubka kremobazy fitomed

20ml- oleju kosmetycznego

60 ml czyli ( 3*1 części czyli 3*20ml) – wody aromatycznej lub naparu ziołowego.( najlepiej odmierzać kieliszkiem lub strzykawką).

c3_maseczki_z_warzyw_i_owocowSposób przyrządzania:

Ręce, naczynia, patyki, łyżki muszą być czyste i suche.

W salaterce umieść zawartość tubki kremobazy, dodać 20 ml oleju kosmetycznego. I całość energetycznie mieszać łyżką. Po chwili dodać wodę aromatyczną najlepiej w trzech częściach. I dalej mieszać. Po chwili wszystkie składniki zaczynają się mieszać, gdy poczujemy lekki opór to znaczy że pomału powstaje emulsja. Należy wszystko mieszać aż do uzyskania jednolitej masy.

Krem taki najlepiej przetrzymywać w pokojowej temperaturze w czystym słoiku kosmetycznym. Krem najlepiej wypełnić do powierzchni nakrętki, aby nie było dużo powietrza w nim.

Krem powinien mieć konsystencje ładną i jednorodną. Powinien się dobrze rozsmarowywać i ładnie wchłaniać, natłuszczać. Jak dobrze jest zrobiony i w odpowiedniej temperaturze przechowywany możemy go trzymać co najmniej 6 miesięcy.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments