Skaleczenia drobne ciągle się pojawiają na naszej skórze, zranić się można wszędzie. Podczas gotowania, sprzątania, pracy w polu czy ogrodzie, podczas nawet czytania gazety. Moisturizer on the end of woman finger.Małe skaleczenia nie muszą kończyć się wizytą u lekarza, goją same, ale przy odpowiednim pielęgnowaniu rany. Gdy rana jest dobrze opatrywana, smarowana naskórek wtedy szybko i sprawnie się goi. Sprawdzonym środkiem na takie lekkie rany jest krem z dodatkiem oczaru wirginijskiego. Zawarte w nim rośliny takie jak; garbnik, flawonidy działają ochronnie na warstwę skóry. Krem z tym dodatkiem roślinnym pomaga przyśpieszyć naturalny proces gojenia się przy zwykłych skaleczeniach , takie jak rany cięte czy tłuczone, a także otarcia. Taki krem nawet dobrze robi przy skręceniach i krwiakach.

P1060956Oczar wirginijski to ogólnie krzew pochodzący z Ameryki Północnej. Ale od dłuższego czasu także hoduje się go w Europie. Dzięki właściwościami wspomagającymi gojenie się ran od dawna jest stałym dodatkiem do preparatów gotowych takich jak maście czy kremy. Wyciąg alkoholowy z oczaru wirginijskiego wspomaga między innymi na żylaki, pękające, szorstkie skórze, oparzeniach, krwiakach, skręceniach.

Emulagator roślinny jest nam potrzebny do uzyskania emulsji, do wyboru jest wiele substancji emulgujących, często mają inne nazwy handlowe, chociaż podstawą jest ten sam środek. Dzięki niemu kremy i maści uzyskują stałą i plastyczną konsystencję.

Aloes zwyczajny zawiera składniki o działaniu lekko antybakteryjnym, pobudza tworzenie się nowych komórek skóry, jednocześnie nawilża naskórek.

Dodatkowo warto wiedzieć, że gdy przyrządza się krem na skaleczenia używać należy większej ilości bazy tłustej, aby krem był bardziej skuteczny. Dodatek alkoholowy jest konserwujący i pozwala go przechowywać nawet przez rok w lodówce w dobrze zakręconym słoiczku.

z6971816XPrzepis na około 40g kremu:

Faza tłusta:

-6g wybranego emulagatora

-7g oleju słonecznikowego

Faza wodna:

-25g wody destylowanej

-10-15 kropli nalewki z oczaru wirginijskiego

-10 kropli wyciągu z aloesu

-10 kropli czystego alkoholu ( ewentualnie)

Dodatkowo:

-2 szklane słoiczki o pojemności 250ml

-waga kuchenna

-czysty pojemniczek na krem

-2 łyżki do mieszania

-termometr

-mała łyżeczka- miarka

-ręczny mikser

-mała miseczka do mieszania

-szpatułka.

Składniki fazy tłustej włóż do szklanego słoiczka i powoli podgrzej do temperatury około 60 stopni C aż wszystkie staną się płynne. Włóż następnie do osobnego pojemniczka i podgrzej do temperatury około 0 stopni C. Podgrzej płyny i wlej do miski i za pomocą ręcznego miksera mieszaj masę tak długo, aż krem wystygnie. Gotowy krem nałóż szpatułką do czystego pojemniczka.

Uwagi dotyczące kremu i jego stosowania, krem nie może być stosowany gdy:

– rana cięta jest głębsza niż 1 cm 0 bo wtedy ją należy zszyć

-rana mocno krwawi

– rana powstała w skutek ugryzienia zwierzęcia

-rana po przez ciało obce np. dzazga i nie da się jej usunąć.

-podejrzewasz, że rana uległa zakażeniu.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments