Liposomy, zwane inaczej pęcherzykami fosfolidowymi, to maleńkie cząsteczki wypełnione wodą i otoczone podwójną warstwą  lipidową, która jest zbudowana tak jak błony komórkowe. Te cząsteczki występują u nas naturalnie na przykład we krwi. all fruitsBudowa liposomu umożliwia umieszczenie wewnątrz roztworów wodnych różnych substancji w tym np leków. Dlatego często się je wykorzystuje w przemyśle kosmetycznym lub farmaceutycznym, jako nośnik substancji aktywnych, których się nie da w inny sposób dostarczyć bezpośrednio do komórki.  Dzięki temu kremy, żele działają skutecznie i szybko. Aby mieć pewność, że krem nie zawiera niepożądanych składników, warto je przygotować w domu na bazie substancji zwanej lipordeminą. Najszybciej można ją kupić przez internet. Na efekty działania preparatami nie trzeba długo czekać.

Żel z liposomami powinno się nakładać rano i wieczorem na oczyszczoną skórę twarzy, szyi i dekoltu. Należy go pozostawić na  minut do wchłonięcia, po cym nałożyć cienką warstwę kremu pielęgnacyjnego.

Składniki wchodzące w skład żelu i działanie:

–Lipodermina jako baza: żel ten stanowi podstawę kosmetyków z liposomami miesza się ją z innymi składnikami na pastę.

–Olejke z pestek moreli – nadaje się najlepiej do cery normalnej, delikatny rzadki olejek pozyskiwany jest z pestek moreli, odżywia skórę normalną i lekko tłustą, nie powodując jej obciążenia.

–Kwas hialuronowy – najlepszy dla gładkiej cery, łączy tkanki i je wygładza, lepiej woda wiąże się z skórą. Dobrze chroni skórę i chroni przed utratą wilgoci.

–Witaminy: witaminy A i E chronią skórę, normalizują gospodarkę lipidową oraz wodną, a także wzmacniają odporność skóry na wirusy i bakterie.

–Olejek z dzikiej róży: olejek ten pielęgnuje skórę szczególnie dobrze, ponieważ ma wysoką zawartość kwasów tłuszczowych.

–Koncentrat aloesu; Wytwarza  się go z naturalnego żelu z liści aloesu zwyczajnego, często hoduje się go w domu. Skóra dzięki niemu jest lepiej odżywiona a przez to jędrna.

rys3Żele z liposomami:

Do skóry normalnej:

40g lipoderminy

4g olejku z pestek moreli

10 kropli skoncentrowanej witaminy A

5 kropli skoncentrowanej witaminy E

5 kropli wyciągu z aloesu

Do skóry suchej:

40g lipoderminy

4g olejku z dzikiej róży

5 kropli skoncentrowanej witaminy A

10 kropli kwasu hialuronowego

5 kropli wyciągu z aloesu

Do skóry tłustej:

40g lipoderminy

3g olejku z pestek moreli

5 kropli skoncentrowanej witaminy A

5 kropli skoncentrowanej witaminy E

10 kropli wyciągu z aloesu

Przygotowanie mieszanek:

Odpowiednie składniki dokładnie wymieszaj i napełnij butelkę żelem o pojemności 50ml.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments