Zadbana cera to podstawa pięknego wyglądu. Każda skóra wymaga innej pielęgnacji, ponieważ każda z nich ma inną potrzebę nawilżania.

Skóra, która ma zbyt małą ilość wody staje się szorstka i nadaje uczucie naciągniętej. A to prosta droga do powstawania zmarszczek. Warto, więc zadbać o dobre nawilżenie, aby była ona piękna każdego dnia.

Skóra, aby dobrze przyjęła składniki pielęgnacyjne, różnych kremów i preparatów nawilżających trzeba ją dobrze oczyścić np. mleczkiem do demakijażu czy żelem oczyszczającym.Warto używać kremów w postaci koncentratu, ponieważ jest on wtedy najlepszy, zapewnia skórze odpowiedni poziom nawilżenia. A na to jakiegoś zwykłego kremu nawilżającego. Krem rozgrzany działa jeszcze lepiej na naszą skórę.

Pielęgnacja twarzy to nie tylko skóra twarzy ale także okolice oczy, gdzie warto pomyśleć o specjalnym preparacie także do tych okolic. Krem taki potrafi usunąć opuchliznę i idealnie nawilży wrażliwą skórę.Najlepsze kremy są bezzapachowe.

Wiele takich produktów można kupić w drogeriach a nawet w aptekach czy supermarketach. Ale, aby dobrze działały to jednak muszą być lepszej marki.

Fajne produkty na zastrzyk wilgoci dla cery są to kremy z wersji Hydra Vegetal. Z tej serii można kupi krem nawilżający, maseczka, żel pod oczy, koncentrat, a także serum. Każdy z tych preparatów ma inne działanie i nawilżenie dla skóry twarzy. Stosowanie ich wszystkich daje efekt bardzo dobry.