Wieczorne wyjście, długo wyczekiwane wydarzenie czy też inna ważna okazja to idealny czas, aby wykonać perfekcyjny makijaż wieczorowy. Ten charakteryzuje się intensywnością, mocą, która wyraża się w wyraźnych kolorach, ale też zachowaniem pewnych zasad, by nie był wulgarny. Przykładem mocnego makijażu wieczorowego (ale z klasą) jest make-up w stylu Glam Rock. Zobacz, czym jest taki makijaż oraz wykonaj go profesjonalnie w swoim domu!

maxresdefault

Glam Rock Look – elegancja i wyrazistość w jednym pakiecie

Makijaż Glam Rock wywodzi się od muzyki, która opiera się na mocnych, rockowych dźwiękach gitary elektrycznej. Make-up ten stanowi także uzupełnienie równie mocnej stylizacji, która cechuje się dopasowanymi strojami w wyrazistych, ale ciemnych barwach. Makijaż Glam Rock jest natomiast połączeniem glamourowego szyku i elegancji z intensywnością kolorów. Ważne jest, aby stylizacja z mocnym makijażem nie była wulgarna. W celu uzyskania profesjonalnego looku ważne jest, aby zachować pewne zasady malowania i konkretną kolejność aplikacji kosmetyków.

Cechy, po których rozpoznasz Glam Rock Make-up

 • Intensywne kolory pomadki – najczęściej jest to czerwony, jednak mając na uwadze, iż barwa ta nie pasuje do każdego typu urody, mogą być to i inne odcienie, np. fiolet, fuksja, bordo. Ważne, aby były intensywne i dostrzegalne już z daleka.
 • Mocny makijaż oka – w makijażu Glam Rock wykorzystuje się kredkę do brwi, kredkę do oka, eyeliner lub/i intensywne cienie do powiek. Ważne jest, aby oko utrzymać w ciemnej tonacji z zastosowaniem szarości lub czerni tak, aby nadać spojrzeniu tajemniczego i mrocznego uroku.
 • Delikatnie wygładzona cera  z zastosowaniem podkładu kryjącego lub matującego (w zależności od typu i problematyki cery). Ważne jest, aby nie przesadzić z ilością fluidu, ponieważ pozostawi to nienaturalny efekt przeciążenia i maski.
 • Jeżeli chodzi o wymodelowanie owalu twarzy, wybierz delikatny brązujący lub rozświetlający puder. Ich aplikację ogranicz jednak do minimum, by zastosowane ku temu produkty kosmetyczne nie były bardzo widoczne i nie oddzielały się, ale stanowiły spójną całość. Cera ma zyskać jedynie ładne kształty i profil.

Zobacz, co będzie Ci potrzebne do Glam Rock Make-up

Makijaż Glam Rock jest odpowiednikiem wieczorowego. Wykazuje się intensywnością barw i kolorów, jednak utrzymanymi w ciemnej odsłonie. Ten make-up nie jest przeznaczony, aby ‘’nosić go’’ na co dzień, ale raczej na wieczorne wyjścia. Dlatego jeżeli przymierzasz się do samodzielnego wykonania Glam Rock w swoim domu, zadbaj o dobór kosmetyków, które przede wszystkim będą długotrwałe. Przejdźmy do najważniejszej rzeczy, czyli co będzie Ci potrzebne? Przede wszystkim utrwalająca i wygładzająca koloryt skóry baza pod podkład, dobry fluid, który będzie długotrwały i kryjący, rozświetlacz i puder brązujacy, kredka do brwi, kredka do oka, eyeliner, cienie do powiek, tusz do rzęs lub nawet sztuczne rzęsy oraz pomadka do ust w intensywnym kolorze. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie L’Oreal Paris – Glam Rock Look.

Mocny wieczorowy makijaż krok po kroku

 1. Nanieś bazę pod podkład, która utrwala makijaż.
 2. Zaaplikuj fluid na powierzchnię skóry twarzy.
 3. Silnie matującym podkładem lub punktowym korektorem ukryj pojedyncze wypryski i niedoskonałości na skórze.
 4. Specjalnym korektorem pod oczy wyeliminuj worki lub cienie.
 5. Kredką do brwi lub woskowiną nadaj kształt brwiom.
 6. Zwróć szczególną uwagę na oko – obrysuj je kredką, użyj eyelinera, odważ się na smokey eyes lub wybierz intensywne cienie do powiek.
 7. Mocno wytuszuj rzęsy lub przyklej sztuczne.
 8. Użyj pudru brązującego lub rozświetlacza. Raczej zrezygnuj z różu, ponieważ sprawi on, że make-up będzie bardziej dziewczęcy niż kobiecy.
 9. Nadaj mocny charakter ustom – użyj czerwieni lub innych barw, które będą wyraźne i ciemne.