Beautiful woman cares of skinMakijaż jest sztuką, którą warto posiąść dla swojej własnej satysfakcji i do własnego wykorzystania – szczególnie makijaż oka. Jego ważną częścią jest makijaż brwi, który zaniedbany może zepsuć każdą stylizację. Podpowiadamy, jak malować brwi cieniem i kredką, które są najpopularniejszymi kosmetykami do stylizacji.

Dobór kształtu brwi – pierwszy etap makijażu

Właściwy kształt brwi nadaje całym oczom niepowtarzalnego wyglądu, dlatego powinno się o niego zadbać przed przystąpieniem do makijażu. Chodzi tu nie tylko o nadanie brwiom kształtu dopasowanego do rysów twarzy, o zachowaniu zasady delikatnego podnoszenie się łuku do ⅔ długości i jego dalszym opadaniem, ale także o pozbycie się nadmiernych włosów wychodzących poza obręb brwi. Po wykonaniu tej czynności można przystąpić do właściwego makijażu.

Kredka do brwi – aplikacja kosmetyku

Kredka do brwi jest jednym z najczęściej wykorzystywanych kosmetyków do stylizacji brwi. Świetnie sprawdza się w przypadku bardzo rzadkich brwi, jak i tych, które potrzebują wydłużenia czy wyrazistości. Dzięki niej można dorysować niewielkie kreseczki w miejscach prześwitujących, które dadzą złudzenie naturalnych włosków.

Jak to zrobić? Wystarczy wybrać kredkę o lekko twardej strukturze, a następnie zaczynając od początku łuku, rysować mini-kreseczki między naturalnymi brwiami. Jeśli zachodzi taka potrzeba, dorysowane kreseczki mogą wychodzić poza obręb naturalnego łuku wyciągając go w bok, dzięki czemu będzie wyglądał na dłuższy. Nie powinno się natomiast nakładać kosmetyku na i pod łuk, zwiększając jego grubość – daje to nieestetyczny, sztuczny efekt. Niewskazane jest także rysowanie jednej, długiej kreski.

Zaletą miękkiej kredki do brwi jest możliwość jej roztarcia, w celu optycznego zagęszczenia brwi, ich wypełnienia i wyrównania kolorytu. Ekspert Maybelline wskazuje, że po nałożeniu kredki warto brwi wygładzić starą, czystą szczoteczką do rzęs. Wówczas brwi są ułożone i skierowane w jednym kierunku.

Cienie do brwi w makijażu brwi

Cienie do brwi służą przede wszystkim wypełnieniu łuku i nadaniu mu estetycznego kształtu. Tym samym można korygować jego długość czy grubość i dopasowywać do rodzaju makijażu. Cienie najlepiej nakładać aplikatorem lub specjalnym pędzelkiem, dzięki czemu możliwe jest także wygodne roztarcie cieni. Jest to konieczne, żeby nadać im naturalny wygląd. Aplikację rozpoczyna się od połowy łuku, co pozwala uniknąć ciemnych plam w miejscu jego rozpoczęcia. Dodatkowe wyczesanie brwi niweluje zbyt mocny kolor i niedociągnięcia.

Rzeczą, o której trzeba pamiętać jest dobranie odpowiedniego koloru. Każdemu z nas pasuje odcień chłodny lub ciepły – dobranie cieni i kredki do brwi pod tym kątem pozwoli uniknąć efektu zbyt ciężkich brwi. Dobrym rozwiązaniem jest także stosowanie cieni o ton jaśniejszych od naturalnych włosków – wpływa to na efekt naturalności. Polecaną metodą jest aplikacja kosmetyków w taki sposób, aby tworzyły jednolitą plamę o ściśle uregulowanym kształcie. W ten sposób nadaje się im regularności, co wygląda niezwykle estetycznie.

Polecane produkty do makijażu brwi

Jakie kosmetyki więc wybrać? Warto zainwestować w kosmetyki przeznaczone tylko do stylizacji brwi. Przykładowo, kredki do brwi Brown Satin od Maybelline New York pełnią funkcję i kredki, i cieni do brwi z aplikatorem. Dwie końcówki w jednym kosmetyku zapewniają komplety makijaż brwi. Z jednej strony uzyskuje się miękką kredkę do rysowania włosków, zaś druga strona sztyftu zakończona jest gąbeczką-aplikatorem z pudrem. W ten sposób można optycznie wypełnić brwi, nadać im pożądany kształt, a w dodatku wygładzić i zachować odpowiedni kontur. Ponadto warto szukać produktów przeznaczonych dla blondynek, szatynek lub brunetek. Zazwyczaj są one brązowe lub grafitowe, ale różne odcienie tego samego koloru potrafią wpłynąć na efekt ostateczny makijażu.

Więcej informacji na temat prawidłowego aplikowania kosmetyków do makijażu brwi można przeczytać na stronie: http://www.maybelline.pl/brow.aspx.