Każdy wypoczynek można połączyć z przyjemnymi zabiegami ujędrniającymi. Piasek potrafi idealnie wygładzić skórę, kąpiele w soli morskiej wzmacniają zaś organizm. 

Takie zabiegi także możesz wykonać w swojej łazience np. przy zmielonej kawie czy soli. Ruch na świeżym powietrzu to zaś darmowy kosmetyk odmładzający.

Wygładzanie ciała piaskiem

Mokrym piaskiem nacieraj ciało kulistymi ruchami, spłucz korzystając z morskiej kąpieli. Taki peeling poprawia super krążenie w naczyniach krwionośnych i dotlenienie skóry. Jednak zrezygnuj jeżeli masz na skórze, np. ranki i zadrapania.

Peeling plus nawilżenia.   Rozprowadź na ciele np. oliwkę dziecięcą i masuj je piaskiem, wykonując koliste ruchy. Dzięki takiej oliwce będą mieć lepszy poślizg, a peeling podziała jak zabieg nawilżający.

Ujędrniające kąpiele morskie

Działa to na nasze ciało jak odmładzająca talasoterapia. Korzystaj z kąpieli w morzu tak do 12 minut. Spaceruj również lub biegaj przez około 10 minut przy brzegu morza, by wdychać morskie aerozole. W ten sposób można ujędrnić ciało i zwiększyć przemianę materii.

Solanka dla wzmocnienia.   Możesz ją wykonać w zaciszu domu. Wystarczy wsypać 2-3 garście soli do wanny o wysokiej temperaturze i zanurz się w niej. Na sam koniec ciało spłucz wodą. W ten sposób oczyścić ciało z toksyn i wzmocnisz ją.

Kawowy masaż usuwający cellulit

3-4 łyżki mielonej kawy zmieszaj z oliwą z oliwek i kolistymi ruchami masuj partie ciała, na których pojawia się cellulit np. pośladki i uda. Rób to energicznie, aby podziałało. Kawa jak wiemy poprawia krążenie w skórze, dotlenia ją i uelastycznia.

Kawowy peeling.   Wymieszaj łyżkę mielonej kawy z 1/4 szklanki oliwy. Rozprowadź na udach czy pośladkach. Owiń potem folią spożywczą i po 10 minutach ściągnij ją a skórę spłucz. Działa to jak body wrapp w gabinecie kosmetycznym.