Maseczka jest ukojeniem dla naszej skóry. Nawilżająca lub odżywcza stosowana dwa razy w tygodniu jest kompresem . Jak masz jednak skórę bardzo wysuszoną to stosuj na wieczór krem-maskę, która działa całą noc.

Maseczki są bardzo ważnym elementem zwłaszcza po lecie, gdy skóra jest bardzo wysuszona i podrażniona. Zazwyczaj sam krem nie pomaga. Takie maseczki zawierają bardziej skoncentrowane składniki, które działają silniej. Tak naprawdę potrzebuje ich każda cera.

22-27-46-4_640Cera młoda potrzebuje maseczki nawilżające z kwasem hialuronowym i algami.

Cera dojrzała potrzebuje zaś maseczki odżywcze z olejkami, kolagenem.

Najlepiej kupuj maseczki w saszetkach tzw. jednorazowe, które się nakłada na około 15 minut i się zmywa. Jeżeli nie masz zaś czasu możesz nanieś maseczkę na noc. W innych krajach są one najczęściej wybierane, ponieważ nakłada się i zostawia do wchłonięcia. A z rana skóra wygląda świeżo, jak po zabiegu kosmetycznym. Można także kupić w drogeriach maseczkę z tkaniny nasączonej substancjami aktywnymi. Jest to kawałek tkaniny z wyciętym miejscem na oczy i nos, która dopasowuje się do każdego kształtu twarzy.

Jak nakładać maseczki?

Maseczki stosujemy przeważnie dwa razy w tygodniu. Najlepiej wieczorem, ponieważ wtedy najlepiej wchłaniają się do skóry cenne składniki.

Krok po kroku:

– Zmyj dokładnie makijaż, delikatnie, by nie rozciągnąć skóry.

– Wykonaj masaż twarzy. Głaskaj skórę a potem podszczypuj i na sam koniec głaskaj. Pobudza to rewelacyjnie krążenie krwi.

– Nakładamy maseczkę najlepiej grubą warstwą.Jeżeli jest to maseczka na tkaninie, to sprawdź czy dobrze przylega do skóry.

– Trzymamy maseczkę na twarzy tak długo jak pisze na saszetce. Jeżeli jest to maseczka do zmywania to używaj najlepiej nie wody tylko płynu micelarnego. Jeżeli jest to maseczka z tkaniny to zdejmujemy ją a resztki substancji pozostawiamy do wchłonięcia.

Warto także pomyśleć o maseczce specjalnej pod oczy, gdy zauważyłaś kurze łapki. Skóra wokoło oczu jest bardzo wrażliwa i potrzebuje całkiem innej ochrony niż cała twarz. Super sprawdzają się płatki pod oczu z materiału lub żelu z kolagenem i witaminami. Są bardzo wygodne w użyciu, ponieważ mają kształt łódeczki. Nawilżają, wygładzają zmarszczki, pobudzają krążenie. Można je nakładać 2-3 razy w tygodniu na około 15 minut. Efekt jest rewelacyjny. A jeżeli oczy Ci puchną, warto je wsadzić na chwilę do lodówki.