Dłonie mają styczność cały czas z różnymi przedmiotami, brudem, chemikaliami są one bardzo narażone na zapalenie atopowe skóry. Takie zapalenie charakteryzuje się puchnięciem i zaczerwieniem skóry. Podczas rozwoju choroby pojawiają się pęcherzyki wypełnione płynem przezroczystym, które gdy pękają bolą i trudno się goją. Osoby takie często mają uczulenia na kurz, zwierzęta glony, detergenty i farby. Ale nie zawsze można to stwierdzić nawet po testach specjalistycznych. Na tego typu alergie źle wpływa ogrzewanie centralne, klimatyzacja dym papierosowy.
Ogólnie lekarze przepisują maści różnego typu ale przy dłuższym ich stosowaniu możemy źle się czuć i mogą wystąpić białe plamy. Dlatego polecam stosowanie domowych maści robionych samemu.
Krem z masłem kakaowym
Składniki:
*1/2 łyżki – wosk biały (17 perełek)
*2 łyżki – masło kakaowe
* 4 łyżki- olej z awokado
*4 kapsułki witaminy A+E
Przygotowanie:
Wszystkie składniki oprócz witamin umieść w szklanym naczyniu i podgrzać w mikrofali do momentu stopienia. Dokładnie wymieszać. Do płynnej, trochę schłodzonej substancji zmieszać zawartość kapsułek z witaminą i wymieszać dobrze. Przelać do specjalnego słoiczka kosmetycznego( można go kupić w sklepach kosmetycznych).
Smarować ręce jak najczęściej, dokładnie wcierając do momentu ustąpienia bólu.
Krem jest masą jednolitą, więc dobrze się rozsmarowywuje, na początku wydawać się może tłusty lecz szybko wchłania się i przynosi dużą ulgę.
Maseczka do rąk z pasty nagietkowej.
Składniki:
*60ml płatków nagietka
*40ml masła kakaowego
*60ml oleju z awokado
Przygotowanie:
Wszystkie składniki umieścić w szklanym naczyniu i podgrzać w mikrofali do momentu podtopienia a następnie dobrze wymieszać. Ciepłą ale nie gorącą aby nie poparzyć skóry nanieść na dłonie i owinąć ligniną. PO 10 minutach dokładnie spłukać ciepłą wodą.