Pielęgnacja paznokci jest bardzo ważna dla każdej kobiety, ponieważ dłonie prezentują jakie jesteśmy. Łączy się to przed wszystkim z makijażem upiększającym paznokci tak zwanym malowaniem paznokci.

Wiele kobiet nosi długie paznokcie, które na pewno dodają rękom wygląd estetyczny pod warunkiem, że są starannie obcięte, dokładnie pokryte lakierem czy emalią, a palce są długie i kształtne. Ale nie każda z nas ma takie paznokcie, ponieważ dużo kobiet ma kruche, łamliwe, spłaszczone paznokcie, chociaż starają się, aby były one piękne. Takie paznokcie jednak powinniśmy obcinać na krótko. A jeżeli są to paznokcie o kształcie owalnym, zaokrąglonym, najlepiej je obcinać w miejscu ich nasady.

piłowanie Krótkie paznokcie należy piłować za pomocą pilnika w kształt kwadratu. Zaleca się takie coś kobietą przede wszystkim wykonującym zawód: pianistki, maszynistki, a także osób, którym łatwo pękają paznokcie i są kruche.

 Do oczyszczania paznokci używa się szczoteczki z miękkiego nylonu lub gumy. Nie drażni ona końców palców a lepiej oczyszcza paznokcie niż twarda szczotka. Można także czyścić paznokcie gąbką umoczoną w ciepłej wodzie z mydłem. Lepsze jest to niż oczyszczanie pilnikiem.

 skórkiAby wzmocnić paznokcie należy je moczyć w gorącej oliwie i wcierać sok z cytryny w okalający naskórek.

Po oczyszczaniu, obcięciu i spiłowaniu paznokcia obrębek naskórkowy odpycha się pałeczką moczoną w oliwie, a następnie powinno się moczyć palce około 10 minut w ciepłej mydlanej wodzie i wycina odstający, wcześniej zmiękczony naskórek za pomocą specjalnych ciążków. Najlepsze są te z stali chirurgicznej, ale niestety troszkę kosztują. Jednakże nie za często powinno się wycinać ten naskórek, ponieważ coraz szybciej on będzie odrastał. Po takim zabiegu należy wypolerować paznokcia a następnie pomalować emalią lub lakierem do paznokci. pamiętajmy jednak, aby nie używać zbyt często zmywaczy do paznokci,ponieważ bardzo to wysusza i niszczy paznokcie, co powoduje łamliwość i kruchość paznokcia. Najlepiej kupić zmywacz z witaminami.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments