Zwykłą kąpiel warto od czasu do czasu zmienić w przyjemną i relaksującą kąpiel, kiedy zrelaksujesz się i odpoczniesz od codzienności. Korzyść będzie wielka, bo poprawisz sobie humor i do tego dodasz sobie energii. 

Taka kąpiel podziała idealnie na skórę, ponieważ ją zmiękczy i odżywi. Wszystko tak naprawdę zależy jakiego preparatu użyjesz do kąpieli. Mogą to być zioła, sól czy olejki eteryczne. A po takiej kąpieli lepiej wchłonie balsam w ciało.

Kąpiel ta powinna mieć dobrą temperaturę od 31-37 stopni C. Taka temperatura rozluźnia i uspokaja od ciężkiego dnia, a także idealnie ułatwia zaśnięcie. Można także kąpiel w wodzie 38-40 stopni C, lecz musisz pamiętać, że woda nie powinna przekraczać tej temperatury, ponieważ osłabia serce i podnosi ciśnienie.

Uwaga! Jeżeli masz skórę suchą, podrażnioną, skłonność do żylaków czy nadciśnienie to nie zażywaj takich kąpiel w tak dużej ilości. Od czasu do czasu albo wcale.

Wystarczy około 10-20 minut do rozluźnienia się, aby skóra nie wysuszyła się. Im woda cieplejsza, tym mniej się powinniśmy moczyć. Relaks taki wystarczy w ilości 1-2 razy w tygodniu. 

Warto przed zanurzeniem w wannie wziąć prysznic a potem wtopić się w wannę, ponieważ wtedy jest taki zabieg bardziej higieniczny i bardziej relaksujący. Jeżeli w kranie mamy twardą wodę, to warto wcisnąć cytrynę do wody i dodać olej z oliwek i trochę mleka. Do kąpieli użyj także dobrego płynu do kąpieli relaksującego, może on być zapachowy, oby się dobrze pienił. Warto wsypać trochę soli zapachowej, aby wygodnie się relaksować.

Jak lubisz słuchać na co dzień muzyki włącz ją w łazience i zapal świece zamiast światła i relaks będzie gwarantowany.