Kąpiel w wannie jest bardziej przydatna i relaksująca, gdy dodamy do niej różne zioła, która pachną i nawilżają skórę. Relaks w solance regeneruje super ciało.

Wieczorna kąpiel nadaje najwięcej pozytywnych korzyści, może to być po kolacji lub przed, wszystko zależy od  nas samych. Kąpiel taka zapewni dobry sen i dużo energii na następny dzień.

Kąpiele ziołowe.

Najszybciej jest kupić gotową mieszankę fix i położyć 3-5 torebek na dnie wanny i lać wodę i kąpiel gotowa. Można także kupić zioła w aptece sypkie i zaparz w gotującej wodzie i przecedź i wlej do wanny.

Napary w wannie są idealne dla skóry ciała i twarzy. Jest wtedy relaks, wzmocnienie i działanie antybakteryjne.

Kąpiele z mieszanek:

nagietek i łopian – zmieszaj około dwóch garści kwiatów nagietka, garść korzeni prawoślazu i 2 garści korzeni łopianu i zalej to 2 szklankami wrzątku

rumianek i lipa– zmieszaj dwie garści kwiatków rumianku z 2 łyżkami lipy i łyżkę korzeni kozłka lekarskiego i zalej 2 szklankami wrzątku.

akacja i melisa – zmieszaj dwie garści suszonych kwiatów akacje z 2 garściami suszonych liści melisy i garść suszonych kwiatów lawendy i zalej 2 szklanki wrzątku.

Solanki w kąpieli.

Do kąpieli można dodać pachnącą sól kosmetyczną lub morską albo kuchenną. Sole takie zawierają magnez, potasu brom, siarczan, krzemiany i mangan. Wszystkie te minerały usuwają zmęczenie i relaksują, wygładzają skórę, poprawiają elastyczność.

Solami możesz wykonać masaż ciała a także różne kolorowe sole wsypać do wody i relaksować się w kolorowej kąpieli.