Z wiekiem nasze włosy tracą naturalne składniki i naturalny wygląd. Ale, czy nasze włosy muszą być narażone na brzydki wygląd ? Nie, nie muszą być. Wystarczy o nie zadbać.O włosy nie zależnie czy są one krótki czy długie należy dobrze dbać. O to kilka wskazówek jak ten cel zrealizować:

Większa objętość pasm:  często włosy stają się cienkie i łamliwe za pośrednictwem genów. Skóra źle ukrwiona gorzej odżywia cebulki, dlatego wolniej rosną nowe włosy. Fryzura staje się mało bujna. Na takie włosy najlepiej działa kuracja domowa za pośrednictwem serum.

Wcieraj codziennie wieczorem przez około 2-3 miesięcy w skórę głowy serum wzmacniające włosy z Loreala. Pobudza ono wzrost nowych włosów ale także tych starych.

Wypadanie włosów: często włosy wypadają za pośrednictwem hormonów. Jeżeli wypada ich od 50-100 to normalne ale jak więcej to niestety należy pomyśleć o specjalnym szamponie.

Myj włosy co 2-3 dni przeciw wypadaniu włosom. A gdy problem nie przestaje się nasilać wcieraj ampułki z serii Dercos Negenic Vichy. Wystarczy taka kuracja przez 6 tygodni po 1 ampułce codziennie, aby włosy stały się mocniejsze i nie wypadały a dzięki temu było ich coraz więcej.

Osłabiające stylizacje: często, gdy zbyt często pielęgnujemy włosy lub nie obchodzimy się z nimi delikatnie mogą wypadać.

Unikaj szarpania włosów przy czesaniu szczotką czy wycierania ich ręcznikiem. Zrezygnuj najlepiej z lokówki i prostownicy. Zamiast grzebienia stosuj zawsze szczotkę.

Coraz jaśniejszy kolor: często włosy tracą swój naturalny kolor po przez zahamowanie melaniny, czyli naturalnego barwnika, który nadaje kolor. Można jej brak już zauważyć po 30 roku życia. Na takie problemy z siwieniem mają wpływ także niedobory witamin i żelaza.

Trikiem na siwienie włosów, jest wykonanie substancji z oleju kokosowego  z sokiem z cytryny. Wystarczy wmasować te składniki w nie dużej ilości w skórę a następnie umyć włosy szamponem. Kurację taką warto powtarzać raz w miesiącu przez 7 dni. Dodatkowo jedz więcej substancji takich jak: wątróbka, śledzie, banany, ziemniaki, orzechy, makrele.

Siwe włosy w ładnym odcieniu: często kobiety zwłaszcza w starszym wieku nie mają ochoty farbować włosów i decydują się na siwy odcień włosów. Ale bez specjalne pielęgnacji także one nie będą wyglądały zbyt pięknie.

Myj głowę szamponem nawilżającym z odżywką lub szamponem z przeznaczeniem do włosów siwych.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments