Większość kobiet farbuje włosy i narzeka na zły wygląd po farbowaniu. Ale jeżeli będziesz wiedzieć jak dbać o nie to nie będziesz mieć problemu, będą wtedy piękne i lśniące.Największy problem z włosami farbowanymi pojawia się podczas każdego farbowania, ponieważ zmienia się wtedy struktura włosa. Aby wprowadzić bardzo ciemny pigment, trzeba rozchylić łuski, a na koniec zabiegu się je zamyka, jednak raz odchylone mają tendencję do otwierania a wtedy ucieka pigment i wilgoć. A wtedy one stają się suche, matowe i wypłukane nie mają wtedy żywego koloru. Ale stosując rady poniżej na pewno one będą w lepszej kondycji.

Rady to:

1. Dobrze dobrany szampon i odżywka

2. Raz w tygodniu nałóż maseczkę

3. Chroń jak najbardziej przed ciepłem

4. Dodaj blasku włosom

5. Farbuj najlepiej tylko odrosty

Stosowanie szamponów i odżywek do włosów farbowanych przez minimum 3 tygodnie nie wymywają koloru i nie przesuszają się. Potem najlepiej stosować na zmianę, raz szampon do farbowanych włosów raz nawilżający. Warto także dobrać odpowiedni szampon do rodzaju włosów np. do farbowanych blond, najlepiej sięgać po preparaty do włosów rozjaśnionych. A dodatkowo odżywkę dopasuj do szamponu.

Maseczkę warto nałożyć przynajmniej raz w tygodniu na umyte włosy i potrzymać na kilka minut. Po upływie kilku minut warto spłukać kosmetyk. I naturalnie dać wysuszyć się włosom. Maseczka taka domyka łuski i zapobiega uciekaniu pigmentów, dlatego daje dobry efekt. Jeżeli masz cienkie włosy i nie chcesz dla włosów takiego obciążenia to warto użyć preparatu tylko na końce.

Wysokie temperatury jednak, szkodzą włosom a zwłaszcza farbowanym. Zbyt duża temperatura wody czy powietrze z suszarki czy lokówka albo prostownica. Wtedy włosy się rozchylają i ucieka wtedy pigment, a kolor blaknie wtedy. Warto myć włosy chłodną wodą i suszyć letnim strumieniem. A przed zabiegami z gorącym powietrzem nałożyć na włosy specjalny preparat.

Farbowane zbyt częstsze włosów bardzo osłabia włosy i robią się matowe. Jeżeli będą łuski zamknięte to wtedy będą włosy nasz ślinić. Włosy warto dlatego płukać w chłodnej wodzie z dodatkiem cytryny. Suszenie i przeczesywanie szczotką także im pomoże. Warto używać także spray nabłyszczający, najlepiej działa na mokrych włosach lub wilgotnych. Jeżeli myjemy często głowę codziennie lub co drugi dzień to warto włosy nasączyć kilkoma kroplami olejku po przez wmasowanie w włosy. No i należy pamiętać, że powinno się podcinać włosy minimum co 2-3 miesiące.

Bardzo modne jest teraz farbowanie włosów typowym ombre. Wtedy mamy ciemne odrosty a końcówki jasne. Ale należy wtedy odrosty farbować co 6 tygodni. A do wykonania zabiegu najlepiej wybrać farbę taką samą jak zawsze. Najpierw na odrosty należy nałożyć a potem na całość włosów przeciągnąć. Nie zawsze trafimy na tą samą farbę co kupowałyśmy wcześniej dlatego w takim przypadku warto kupić inną podobną niż kupowałyśmy.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments