Na wiele sposobów możemy depilować nogi. Trudno się zdecydować , najlepiej przeczytać o wadach i zaletach danej metody i na pewno uda Ci się wybrać coś dla siebie odpowiedniego.

Najlepiej depilować ciało, jeżeli ciało jest gładkie i nawilżone. Dlatego warto przynajmniej raz w tygodniu oczyszczać ciało peelingiem, a po kąpielach oliwkę lub balsam nawilżający. Zmniejsza to ryzyko także wrastania włosków. Nie zależnie jaką metodę wybierzesz warto nanieś preparat jakiś łagodzący podrażnienia może to być balsam, oliwka czy żel chłodzący.

Metody depilacji:

– maszynka do golenia

– depilator elektryczny

– krem do depilacji

– plastry z woskiem

– foto-depilator

Najczęściej wybieramy maszynkę do golenia, ponieważ jest tania i szybka metoda. Usuwa nawet najmniejsze włoski a co najważniejsze nie wrastają się w skórę. Jednak można się łatwo skaleczyć, skóra często jest podrażniona i mogą się tworzyć krostki.No i włoski będą bardziej twardsze i grubsze. Trwałość efektu także jest krótki jeden do dwóch dni. Usuwa  się nią włoski przy skórze, do zabiegu najlepiej użyć żelu, ponieważ zmniejsza szanse na skaleczenie. Najlepiej kupować maszynki z nawilżającym paskiem.

Depilator elektryczny wyrywa nawet nawet bardzo krótkie włosy i odrastają one słabsze. Niestety zabieg jest bolesny, czasochłonny i podrażnia niekiedy skórę no i włoski mogą wrastać. Jednak efekt utrzymuje się 2-3 tygodnie. Urządzenie wyrywa cebulki włosków. Najlepiej robić to po kąpieli lub z depilatorem wodnym pod wodą, ponieważ lepiej się je usuwa. Warto używać depilatora z masażerem, wtedy łagodzi to ból.

Krem do depilacji jest fajny bo bezbolesny, usuwa dobrze krótkie włoski, które odrastają zaokrąglone, więc nie kłują i nie wrastają do skóry. Niestety często podrażnia, ma nie przyjemny zapach. No i gdy mamy twarde włoski usuwanie trwa dłużej niż miękkie. Po zabiegu nie wolno się dobę opalać. Nakłada się go na skórę, a chemiczne substancje rozpuszczają włoski. Ściąga się je wraz z kremem specjalną szpatułką, która znajduje się w opakowaniu kremu. Po zabiegu gładkie nogi są do około 14 dni. Ale warto sprawdzić na łokciu czy nie jesteśmy uczuleni, przed wykonaniem zabiegu, ponieważ gdy wyjdzie podrażnienie nie warto nakładać na inne części ciała.

Plastry z woskiem są proste w użyciu, zabieg trwa krótko, po wyrwaniu włosków stają się one słabsze. Ale niestety włoski muszą mieć kilka milimetrów aby zacząć zabieg. Jest to zabieg bolesny, nie kiedy trzeba go powtórzyć, podrażnia często ciało i mogą wrastać włoski. Czas jednak gładkich nóg nawet 3 tygodnie. Nakleja się na wybrane miejsce i zrywa szybkim ruchem pod włos. Ważne, jest aby plaster rozgrzać w rękach przed naklejeniem.

Fotodepilator jest formą depilacji nie bolesnych. Włoski są bardziej słabsze. Po zabiegu może pojawić małe zaczerwienie, ale znika po kilku godzinach. Po około 3 zabiegach efekt jest długotrwały nawet do roku czasu. Przed zabiegiem goli się włoski. Urządzenie się przykłada do skóry i po każdym błyśnięciu lampy przesuwa. Energia przenika do mieszków i je uszkadza. Po 14 dniach włoski wypadają. Może korzystać z tego urządzenia więcej niż jedna osoba, jednak nie jest to urządzenie zbytnio tanie.

Wszystkie te metody mają swoje plusy i minusy ale warto spróbować każdego i wybrać dla siebie najlepszą metodę.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments