Wyraziste oczy i ładne spojrzenie to podstawa pięknej i dojrzałej kobiety. Po dobrej pielęgnacji naskórka wokół oczu, na pewno zachowa on sprężystość i dobre napięcie. 

Jednak, gdy mamy osłabioną skórę wokół oczu warto ją spróbować zregenerować profesjonalnymi zabiegami w gabinecie kosmetycznym lub domowymi.

eye-419646_640Pielęgnacja w domu.

Kup krem pod oczy najlepiej lepszej marki wklepuj go rano i wieczorem wokół oczu. W ten sposób wzmocnisz włókna kolagenowe i nawilżysz naskórek. Taki krem najlepiej, aby miał w swoim składzie proteiny, peptydy i kwas hialuronowy. Takie kosmetyki mają działanie zbliżone do profesjonalnych kosmetyków używanych w gabinecie kosmetycznym. Każdym na pewno coś dla siebie znajdzie w dobrej cenie. Na zmęczone powieki nakładaj płatki żelowe lub zimne okłady w postaci okularów wypełnionych żelem. Oczy wtedy będą bardziej wypoczęte i nie będą wyglądały na siwawe i z obrzękami. Pamiętaj, że odprężona skóra o wiele później się starzeje.

Masaż ujędrniający w okolicach oczu także ma pozytywny wpływ, ponieważ substancje w preparacie nanoszonym lepiej wchłaniają się. Wystarczy masować dolną powiekę opuszkami palców od zewnętrznego kącika oka do wewnętrznego, a górną w odwrotnym kierunku. Najlepiej wykonuj to tak, aby nie rozciągać skóry.

Zabiegi w gabinecie.

Często tak dużo pracujemy, że nie mamy czasu na codzienną pielęgnację, lub jednak są za słabe te kosmetyki i pojawiają się zaczerwienia i sińce wokół oczu.

KARBOKSYTERAPIA NA CIENIE jest w ostatnim czasie najlepszą metodą na usunięcie Cieni w medycynie estetycznej. Polega ona na wstrzykiwaniu bardzo cienką igłą niewielkich ilości medycznego dwutlenku węgla. Ukłucie trwa dosłownie sekundę a kontroluje to specjalistyczne urządzenie, do którego jest przyłączona igła. Efektem takiego zabiegu jest dotlenienie i poprawa mikrokrążenia w skórze. Powstają nowe komórki, które powodują sprężystość, rozjaśnia cienie i zmniejsza obrzęki czy poduszeczki tłuszczowe. Zabieg ten jest całkiem bezpieczny. Trwa jedynie około 10 minut. Zaleca się 2-3 zabiegi co około 14 dni. A efekt będzie trwały około 6 miesięcy. Cena około 200zł.

KWAS HIALURONOWY NA DOLINĘ ŁEZ. Do tego problemy wykorzystuje się zabieg PureSense Redenisty II czyli inaczej wypełnienie doliny łez. Zabieg polega na ostrzykiwaniu za pomocą specjalnej igły okolic oka preparatem Teosyal Redenisty II, który jest sprowadzany z Szwajcarii. Substancja ta zawiera dwa rodzaje kwasu hialuronowego o różnej gęstości oraz kompleks odnawiający skórę. Zabieg ten zaczyna się po wcześniejszym znieczuleniu miejsca zabiegu kremem Emla. Taki zabieg trwa około 15-20 minutach. Mogą się pojawić siniaki, ale znikają po około 4 dniach. Efekt taki utrzymuje się do 6 miesięcy. Cena około 1200zł.

NA OPADAJĄCE POWIEKI I KURZE ŁAPKI. Problem ten posiada wiele z nas. Do zabiegu takiego wykorzystuje się toksyny botulinowe Azzalure. Wstrzykuje się się ją w skórę w kąciki oczu, między brwiami i u nasady nosa. Utrzymuje się takie wygładzenie do 8 miesięcy. Cena około 800zł.

Większe zmarszczki najlepiej usuwać za pomocą zabiegu skojarzeniowego- botoksu oraz kwasu hialuronowego np. StylAge S. Efekt tego utrzymuje się do 12 miesięcy i kosztuje około 1000zł.