Wygląd rąk ma znaczenie, wiele razy mówi się, że wygląd dłoni zdradza wiek kobiety. Jak będziesz dbać o nie to przez długi czas będą one piękne i gładkie.

Nie raz w domu możemy wykonać takie zabiegi, które potrafią idealnie chronić nasze dłonie przed różnymi złymi czynnikami zewnętrznymi.

Pierwszy krok to krem do rąk anti-aging. 

Specjaliści twierdzą, że najlepiej zapobiegać zmarszczkom skóry niż potem ich pozbywać się drogimi zabiegami. Codzienna domowa pielęgnacja nie jest, aż taka kosztowna ani czasochłonna jak by się wydawało. Sekretem tego może być dobry krem. Wzmocni i zregeneruje dobrze skórę przed słońcem, wiatrem czy mrozem.

Wystarczy, że po każdym myciu rąk będziesz wcierać odmładzający krem. Najlepiej sprawdzają się kremy z ceramidami i gliceryną. Nawet, gdy masz problemy z tłustymi lub suchymi dłońmi. Jednak, gdy są one zwiotczałe to warto pomyśleć o kremie z retinolem. Można wysmarować grubo na noc i założyć grube rękawice bawełniane. Substancja ta w kremie zregeneruje skórę, która będzie bardziej sprężysta.

Drugi krok to rozjaśnianie nocą. 

Często pojawiają się ciemne przebarwienia na skórze u osób starszych. Jest to skutek zaburzeń pracy melanocytów, czyli komórek barwnikowych skóry. Warto z tymi plamkami walczyć nawet metodami domowymi.

Kup krem wybielający i smaruj punktowo plamki na noc. Koszt takiego kremu to około 10-40zł. Na efekt jednak trzeba poczekać nawet około miesiąca. W ciągu dnia jednak chroń dłonie, przed promieniowaniami UV, ponieważ to one szkodzą dłonią. Najlepiej używać kremów z filtrem, który pomoże w walce z nimi.

Trzeci krok to okłady parafinowe. 

Dla dłoni zniszczonych z szorstkimi, zszarzałym naskórkiem najlepsza jest parafina. Jest ona bardzo tania i można ją kupić wszędzie.

Przepis na zabieg parafinowy:

Włóż około 60 gram parafiny do rondelka i umieść go w garnku z gotującą się wodą. Gdy parafina się zagotuje to poczekaj jak ostygnie. W tym czasie wetrzyj w skórę dłoni grubą warstwę, po czym zanurz w parafinie. Kiedy zastygnie nałóż na dłonie foliowe rękawiczki i owiń ręcznikiem. Po upływie 15 minut ściągnij rękawiczki i zmyj parafinę. Skóra stanie się elastyczna i będzie młodsza.

Pamiętaj, że mycie naczyń, czy sprzątanie różnymi detergentami, może zniszczyć te zabiegi. Warto używać rękawic ochronnych do takich czynności.