Szyja i dekolt zwłaszcza, przy kreacjach wyciętych powinna wyglądać nienagannie. Każda z nas jednak omija tą cześć ciała, ponieważ twierdzi że jest to zbędne. Otóż, warto zwrócić na nią uwagę!

Każdego dnia warto wklepać krem ten sam co do twarzy w dekolt i szyję. Dodatkowo dobrze wpływa na skórę duża ilość kremu, dlatego z dwa razy w tygodniu nałóż grubą warstwę kremu i zetrzyj ją po 20 minutach.

Fajne maski do pielęgnacji szyi i dekoltu:

– maska nawilżająca z jogurtu: łyżka gęstego jogurtu z łyżką mąki pszennej. Nałóż i poczekaj jak zeschnie i potem zmyj.

– maska rozjaśniająca z cytryny: cytrynę pokrój na cienkie plasterki i obłóż nimi szyję i dekolt. Po upływie 5 minut usuń.

– maska ujędrniająca z banana: banana rozgnieć i rozprowadź go na dekolcie. Zmyj po 15 minutach.

Masaż, także dobrze robi dla naszego ciała tak samo dla szyi i dekoltu. Taki zabieg można wykonać palcami podczas wklepywania kremu z dodatkiem olejku. Można spróbować też masażu specjalną szczotką podczas mycia.Masaż taki powinien być wykonywany okrężnymi ruchami. Masowanie szyi  od tyłu w górę, powtarzać tak 5 razy. I tak samo z przodu.

Pomocne peelingi wygładzające:

– lniany

3 łyżki siemienia lnianego zmiel w młynku do kawy. Wsyp do miseczki i zalej odrobiną wrzątku i dodaj 4 krople olejku eukaliptusowego. Papkę tę wmasuj w dekolt i szyję.

– owsiany

4-5 łyżek płatków owsianych zmieszaj z małą ilością miodu lub mleka. Peeling gotowy do użycia.

– cukrowy

3 łyżki cukru z łyżką cukru i z łyżką oliwy. Gąbkę zanurz w tej papce i okrężnymi ruchami wmasuj.

– kawowy

1/2 szklanki kawy zalej wrzątkiem odczekaj około 10 minut, aby się zaparzyła. Odlej nadmiar wody i dodaj około 2 łyżki oliwy. Kulistymi ruchami wmasuj w szyję i dekolt.

Kosmetyki do oczyszczania dekoltu i szyi wybierz takie jak do pielęgnacji twarzy. 

Okłady ciepłe i zimne rewelacyjnie działają na nasz dekolt i szyję. Warto je dobierać do pory roku. Okłady zimne np. z kostek lodu, poprawiają ukrwienie a ciepłe  z kompresów umilają chłodne dni. Zimne nie trzymaj dłużej niż 30 sekund a ciepłe nawet do 20 minut.