Większość kobiet, nawet niemające nadwagi, narzeka na jakiś cellulit. Niestety jest to powód starzejącej się skóry oraz wpływ różnych czynników takich jak: zła dieta, brak ruchu, nadwaga, otyłość. luksusowy-bio-olejek-doJuż o osób mających 16-20 lat można zaobserwować pierwsze oznaki osłabione skóry a tak dokładniej tkanki łącznej, choć objawy dojrzewania przeważnie pojawiają się dopiero w okresie dojrzewania.

Można rozróżnić dwa rodzaje cellulitu:

* twardy (stały)

* wiotki (proces starzenia się skóry)

Twardy cellulit powstaje od nieprawidłowego odkładania się pod tkanką łączną komórek tłuszczowych i zwłóknień. Nazywana także skórką pomarańczową, która znika wraz z utratą wagi. Aby się jej pozbyć , trzeba zmienić tryb odżywiania i więcej się ruszać.  Pomóż na tego typu cellulit może także masaż olejkami eterycznymi, które pobudzają naszą skórę i ją ujędrniają. Poprawiają również ukrwienie w dotkniętych miejscach przez cellulit i w miejsca te wzmacniają tkankę łączną.

Olejek najlepiej stosować po codziennej prysznicu należy zastosować masaż ( pośladki i nogi szczotką sizalową delikatnie) Najlepiej do momentu gdy skóra się lekko zaczerwieni. Następnie wmasować olejek aż do całkowitego wchłonięcia.

Olejek z pestek moreli jest bardzo delikatny, wygładza skórę, a stosowany przez dłuższy czas poprawia koloryt skóry.

Olejek jojoba jest dobrym olejkiem do mieszania różnych olejków do danej kuracji.

Olejek cynamonowy jest eterycznym olejkiem i wzmacnia tkankę łączną i pobudza ukrwienie. Także pomaga usuwanie lipidów komórek tłuszczowych.

Olejki cytrynowe i limonkowe zaś mają funkcje ściągającą. Pobudzają mięśnie i zapobiegają gromadzeniu się chłonki, czyli pomaga zwalczać cellulit.

Aby wzmocnić działanie olejku, po jego wmasowaniu owiń ciasno nogi folią spożywczą. Najlepiej folię pozostawić na 45 minut. A potem ponownie delikatnie wymasuj skórę.

Regularny ruch dodatkowo pomaga zwalczyć cellulit, a także pomaga w działaniach olejków. Najlepsze ruchome zajęcia, pobudzające mięśnie to: Jazda na rowerze, spacerowanie, przysiady, jazda na rowerze, wychodzenie po schodach i skakanie na skakance. Najlepiej poświęcić 30 minut dla ciała swojego.

DSC00012Olejek antycellulitowy;

KORZENNY:

60 ml olejku z pestek moreli

40 ml olejku jojoba

15 kropli olejku cynamonowego

10 kropli olejku jałowca

10 kropli olejku rozmarynowego

10 kropli olejku cyprysowego

5 kropli olejku pomarańczowego

OWOCOWY:

60ml olejku z pestek moreli

40 ml olejku jojoba

15 kropli olejku pomarańczowego

10 kropli olejku cytrynowego

10 kropli olejku limonkowego

8 kropli olejku jałowca

7 kropli olejku rozmarynowego

Przygotowanie:

Wlej odpowiednie ilości olejków i wymieszaj w szklanej buteleczce. Najlepiej przechowywać je w ciemnym miejscu i nie więcej niż przez rok czasu.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments