Wzmocnienie mięśni piersiowych nad biustem oraz mięśni czworobocznych grzbietu i trójgłowych ramion zapobiega opadaniu biustu i poprawia jego kształt.Każde ćwiczenie powtarzaj tyle razy, ile zechcesz, ale całą serię przećwicz przynajmniej dwa razy dziennie.

cwiczenia-2Na wzmocnienie i lepszy wygląd biustu- ćwiczenia:

1. Uklęknij na czworakach, ręce wyprostowane, oparte o podłogę, rozstawione nieznacznie szerzej niż ramiona. Pochylaj tułów do przodu, uginając ręce, dopóki niemal nie dotkniesz klatką piersiową do podłogi, po czym wyprostuj się tak aby nie blokować stawów łokciowych.

2. Unieś prawą rękę, ugnij ją w łokciu i przyłoż dłoń na karku. Lewą ręką z dołu i do tyłu chwyć prawą tak jak agrafkę. Jeżeli ci się nie uda przełożyć tak, to pomóż sobie ręcznikiem.

3. Stań lub usiądź, plecy wyprostowane. Unieś łokcie na wysokość ramion i unieś je na około 5-10 cm przed sobą. Ściśnij je mocno i puszczaj po policzeniu do pięciu. Następnie połącz Łokcie i unieś nad głową. Ściśnij je i policz do pięciu. Rozszerz łokcie i splecione dłonie unieś nad głową. I znów policz do pięciu. Zrób to samo, opuszczając łokcie na wysokość barków i prostując ręce.

imagesNa wzmocnienie i ujędrninie szyi i karku najlepsze będą ćwiczenia troszkę inne ale także łatwe, warto je wykonać przy okazji tych ćwiczeń. Najlepiej je wykonywać po użyciu kremu lub balsamu na szyję i kark. Po ćwiczeniach skóra będzie ładniejsza i bardziej elastyczna.

1. Grzbietami dłoni naprzemiennie wykonuj uchy głaskania od piersi, przez szyję, podbródek, do i ponad linię szczęki. Należy wykonać przynajmniej 10 ruchów każdą ręką.

2. Podbródek naklepuj grzbietem dłoni szybkimi ruchami co najmniej 30 razy.

3. Ułóż jedną dłoń na szyi, kciuk po jednej stronie, resztę palców po drugiej. Okrężnymi, szybkimi ruchami przesuwaj dłoń w dół i w górę 5 razy. Powtórz drugą dłonią.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments