Od lat tak samo się malujesz i czeszesz to zmień to! Pewnie często zdarza Ci się krzywa kreska, lakier odpryskujący, puszące włosy itp. A to wszystko z pośpiechu codzienności. Zmień to! Znajdziesz tutaj kilka fajnych sztuczek, które powinna znać każda z nas. 

Cenne rady jak dać radę sobie z pięknym wyglądem w kilka minut:

– Jeżeli za późno wstałaś nie masz czasu na zrobienie makijażu, to weź czerwoną szminkę. Odrobinę wklej w skórę na kościach policzkowych i usta delikatnie pomaluj. To najlepszy sposób na młody i świeży wygląd,

lip-gloss-455694_640– Worki pod oczami są często naszymi zmorami przemęczenia, które są bardzo widoczne z rana. Najlepszy na nie jest korektor o odcieniu beżowym. Możesz go wklepać lub narysować nim trójkąt skierowany w dół ku nosie. W taki sposób rozjaśnisz policzki i usuniesz z całej twarzy zmęczenie.

– Idealna kreska pod oko to nie lada wyzwanie. Dla osób początkujących to bardzo trudne. Aby ładnie umieć zakończyć kreskę, warto użyć czegoś sztywnego najlepiej karty jakieś. Wystarczy pod kątem oka i brwi przyłożyć do twarzy i przeciągnąć kreskę. Zamiast karty może to być także taśma samoprzylepna.

– Odpryskujący lakier to częsty kłopot każdej z nas. Ale można to zatuszować lakierem z brokatem. Wystarczy idealnie końce paznokci przemalować brokatowym lakierem i po sprawie. W taki sposób uzyskasz efekt ombre. Dla lepszego efektu warto pomalować paznokcie na odcień bezbarwny.

– Kolor rzucający się w oczy. Aby podkreślić kolor cieni, użyj białej miękkiej konturówki. Białą konturówką pomaluj załamanie powieki. Potem namaluj cienień powiekę. Jest wtedy cień bardziej jaskrawy i dodatkowo cień trzyma się dużej na powiece.

– Puszenie włosów problem codzienny zwłaszcza po umyciu włosów. Wystarczy zamiast ręcznika użyć podkoszulka bawełnianego do owinięcia włosów. Dzięki temu włosy nie będą się puszyć.

– Trwalsze perfumy. Pachnieć każda z nas by chciała dłużej. Warto pomyśleć o posmarowaniu się wazelinę na nadgarstkach i za uszami i po perfumować się dopiero. Wazelina utrzyma zapach na dłużej.

– Kucyk XXL . Wystarczy wykonać dwa kucyki jeden u góry na głowie z części włosów, a drugi z reszty włosów niżej. W ten sposób wydłużymy kucyka bez doczepiania włosów.