Często jesteśmy przemęczone, z bólami mięśni i głowy. Najczęściej zdarzają się takie przypadłości jak mamy ważne spotkanie lub egzamin. Masaż nawet najprostszy pomoże na pewno. nnnnMasaż taki zajmie około 20 minut, a na pewno lepiej będziesz się czuć po przez wykonanie go codziennie. Dzięki takiemu masażowi, poprawia nam się krążenie. Poprawia nam humor i psychikę. Zwiększamy przepływ limfy, która odpowiada za wydalanie szybciej z organizmu toksyn. Masaż taki najbardziej rozluźnia mięśnie, więc ból wtedy ustępuje.

Warto przed takim masażem wykonać kąpiel ciepłą. Następnie wytrzeć ciało i pozostać w pomieszczeniu w którym jest od 22 do 26 stopni ciepła. Najlepiej masaż wykonywać wieczorem, włączyć muzykę relaksującą i do tego ściemnić światło. Do masażu rewelacyjny jest olejek, więc warto mieć taki swój ulubiony. Taki automasaż jednak ma sprawiać przyjemność, więc staraj się wykonać go fachowo.

O to kilka wskazówek:

– masaż zaczynać najlepiej od głaskania ciała delikatnie opuszkami palców, wtedy nasze mięśnie będą rozluźnione

images.jpeg11111– potem można stosować uciskanie, oklepywanie czy nawet szczypanie

– podczas masażu regularnie głęboko oddychaj

– masaż zawsze kończ głaskaniem

– po automasażu warto odpocząć kilka minut

Na cały masaż powinny wystarczyć łyżeczki oleju i 10 kropli olejku najlepiej odpowiedniego do skóry lub o ulubionym zapachu.  Skóra sucha lubi olejek migdałowy a tłusta zaś z awokado.  A jeżeli chcesz się zrelaksować to wybierz lawendowy lub rumiankowy, a aby się ożywić to najlepiej pomarańczowy, cedrowy, jaśminowy.

Masaż zawsze zaczynaj od głowy ( czoła), następnie kark, plecy, ręce, stopy, kolana, łydki a na sam koniec uda.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments