Takie olejki nawilżające nie musisz kupować w drogeriach, możesz wykonać je sama w domu i stosować do masażu ciała. 

Olejek tak naprawdę możesz przygotować  z każdego zioła ( liści czy korzenia), ulubionych kwiatów z ogrodu, pola czy lasu a także z pędów roślin iglastych i ich szyszek.

Wszystkie olejki wykonane sposobem domowym przechowuj w ciemnej butelce z ciemnego szkła w temperaturze 15-23 stopnie, najlepiej nie mniej nie więcej.

Zioła najlepiej zbierać z samego rana, sprawdzając czy nie są uszkodzone. Następnie opłukaj je pod wodą i rozłóż na bawełnianej szmatce, aby przeschły. Na sam koniec zwiąż je w luźne bukiety i powieś najlepiej nad kuchenką lub grzejnikiem górą do dołu. Jeżeli znajdziesz ciepłe miejsce, gdzie jest ciemno to jeszcze lepiej, ponieważ zachowają swoje cenne składniki.

oil-159855_640Przygotować takie olejki nawilżające możemy na dwa sposoby:

na ciepło: Wlej do garnka oliwę z oliwek lub olej słonecznikowy, z pestek winogrona i wrzuć zioła (około 250g na 2 szklanki oleju). Podgrzewaj do wrzenia na ogniu dużym a potem zmniejsz na mały i gotuj przez około 2 godziny. Potem wystudź i przecedź przez gazę.

na zimno: Przygotuj duży słój i wrzuć do niego zioła ( zawartość 3/4 pojemności słoja możesz uzupełnić). Potem wlej olej 1/4 i zakręć. Przechowuj w ciemnym miejscu około 6 tygodni. Po upływie tego czasu przecedź substancje przez gazę starannie, tak aby uzyskać skoncentrowaną substancję.

Najlepsza kąpiel z leśnymi aromatami!:

kąpiel sosnowo-świerkowa. Przygotuj jedną małą gałązkę świerka i potnij ją na kawałki. Następnie wrzuć to do małego garnka i zalej 2 szklankami oliwy z oliwek i wstawić do większego garnka jako kąpiel wodna na około 2 godziny. Potem przecedź przez gazę i wlej do butelki i dodawaj do kąpieli tego olejku eterycznego około 15 kropli do kąpieli. Wystarczy na około 4-6 kąpieli w wannie.

kąpiel jałowcowa. Zbierz szyszkojagody około 5-8 sztuk i wrzuć do litrowego słoika i zalej olejem z winogron. Już po 3-4 tygodniach możesz stosować do kąpieli. Używaj do kąpieli około 1/4 szklanki roztworu.

kąpiel sosnowa. Wybierz ładne pędy sosny, pokrój na kawałki około 250g i wrzuć do szklanego słoja i zalej oliwą z oliwek. Po upływie miesiąca używaj do kąpieli. Najlepiej natrzyj swoją skórę i wejdź do wanny lub wlej do kąpieli.