Korektor służy do tuszowania różnych defektów skóry między innymi cienie pod oczami, wypryski, przebarwienia, rozszerzone naczynka, bruzdy, zmarszczki itp. Korektor potarfi czynić cuda tak naprawdę.

tajniki-makijazu-1_6661_11Korektor można kupić w postaci:

– płynnej

– w kremie

– w sztyfcie

 Korektor w płynie ma małe właściwości kryjące. Przeważnie stosujemy go do linii bruzd, zmarszczek i okolic oczu. Jednak jest lekki i dobrze się go aplikuje.

 Korektor w kremie tuszuje super niedoskonałości. Najczęściej stosuje się go do przebarwień w okolicach oczu. Bardzo łatwo się rozprowadza i fajnie przylega do twarzy.

 Korektor w sztyfcie jest najlepszy do pokrycia nawet drobnych niedoskonałości. Najlepszy do punktowych skaz takich jak: wypryski, krosty, przebarwienia, rozszerzona naczynka itp. Nie powinno się go stosować do cieni pod oczami, ponieważ może się osadzać w zagłębieniu zmarszczek i zamiast tuszować będzie je podkreślać. Ale niestety jest trudny w rozprowadzeniu bo jest twardy.

 Korektor należy dokładnie pokryć zmianę skórną, można go nanieś za pomocą aplikatura, palców, pędzla. Sposób jaki wybierzemy jest zależny od miejsca zatuszowania.

 15201_99638_bigKorektor cieni pod oczami – należy zacząć od nosa. Na miejsce defektu należy palcami, aplikatorem lub pędzlem nałożyć małe kropeczki korektora a następnie rozsmarować delikatnie każdy punkt, tak aby nie było granicy pomiędzy podkładem a korektorem.

 Korektor linii zmarszczek i bruzd  Niewielką ilość należy nanieś na linię zmarszczek lub bruzdę, a następnie należy ją wklepać opuszkami tak, aby nie był widoczny.

 Korektor niedoskonałości takich jak : wypryski, popękane naczynka, plamy itp. –  najlepiej nakładać punktowo a następnie rozcierać tak, aby granic pomiędzy podkładem nie były widoczne. Najlepiej dodatkowo oklepać korektor lepiej przylegnie do twarzy.

Każda kobieta powinna mieć w swojej kosmetyczce jakikolwiek korektor w razie potrzeby zatuszowania nie doskonałości.  

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments