Kremy nowoczesne mają działanie dosyć silne, co potwierdzono naukowo. Ale należy je odpowiednio używać z zdrowym rozsądkiem, aby nie przesadzić. z6636773KNajczęściej używamy kosmetyków na bazie kwasu hialuronowym i z peptydami a także witaminami o mocniejszym działaniu.

Kwas hialuronowy odmładza skórę, nie wywołuje podrażnień i alergii i jest bardzo często używany w kosmetykach. Często się go używa do powiększenia ust lub wstrzykuje się go na likwidacje zmarszczek. Nie wielka ilość tego typu kwasu występuje w naszej skórze, ale z wiekiem coraz mniejsza ilość pozostaje w cerze. Nasza skóra wtedy jest sucha, marszczy się i traci jędrność. Kwas ten działa na nią jak nawilżenie, otula skórę i daje większy komfort. Po jego nałożeniu skóra odżywiona jest od razu  i staje się wypoczęta. Takie kosmetyki z dużą ilością tej substancji są dobre dla skóry, która przebywa w miejscu klimatyzowanym lub narażonych na inne suche miejsca.

b_1_31945Peptydy zaś wygładzają naszą skórę jak tzw. botoks. Kremy tego typu są odpowiednikiem zabiegów estetycznych, które poprawiają wygląd skóry. Jest to substancja bardzo mocna, która broni skórę przed starzeniem się. Niektóre kremy z tą substancją pobudzają skórę do produkowania kolagenu. Niektóre zaś rozluźniają napiętą skórę i przeciwdziałają kurzym łapką. A niektóre dodatkowo przyśpieszają regeneracje po której skóra staje się bardziej elastyczna.

Witaminy, miedzy innymi mowa o witaminie A, poprawia wygląd naszej skóry przeciw zmarszczkom a także pomaga rozjaśnić przebarwienia, z którymi dużo osób w ostatnich czasach ma problem. Inaczej składnik tej witaminy w kosmetykach nazywa się retinalem. Bardzo łatwo wnika ta substancja w skórę co powoduje szybkie odnowienie się naskórka. Często ten składnik pomaga również osobom borykającymi się z trądzikiem.

Czasem dodaje się do kosmetyków także komórki macierzyste , które przekształcają się w tkanki, które zawierają dużą ilość substancji odżywczych. W kosmetykach używa się komórek macierzystych roślinnych takich jak jabłoń. Kosmetyki z takimi substancjami szybciej zwalczają stany zapalne. Skóra młodsza jest z każdym dniem.

 

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments