Dla dłoni bardzo dużo jest form pielęgnacji dłoni i stóp. Zaczynając od zabiegów z ciepłymi olejkami i parafiną, po przez specjalistyczne masaże i zabiegi specjalnymi urządzeniami wywołującymi specyficzne odczucie. Czas się zmienia a z nim metody, których w gabinetach jest coraz więcej. 

Podstawą idealnego masażu spa jest masaż poprzedzony peelingiem lub maseczką. Dzięki tym zabiegom skóra lepiej wchłania olejki aromatyczne. Jest wiele takich masażów, które można wykonać i wszystkie są warte spróbowania.

Masaż tajski: obejmuje dolne partie nóg i stóp, polega ona na bezpośrednim rozciąganiu oraz masowaniu zmierzającym do otwarcia linii Sen, A także stymulacji po przez patyczki specjalne, które umieszcza się w podeszwach stóp. Masaż tajski ma za zadanie poprawić zdrowie i samopoczucie. Po wymasowaniu stóp często dodatkowo masaż obejmuje masaż barków i karku, aby zlikwidować napięcie.

massage-389717_640Masaż balijski: to masaż bardzo szybki ciepłymi olejkami z dodatkiem olejków aromatycznych, którym celem jest pozbycie się stresu i zwalczenie jego skutków. Taki masaż jest najlepszy na bolące stawy , dłonie i stopy. Aby wzmocnić działanie takiego masażu, często dodaje się sól, która oczyszcza z toksyn.

Masaż ayurweda: jest to masaż bardzo tłusty i działa na punkty energetyczne. Przed masażem, osoba wykonująca masaż zadaje wiele pytań na temat trybu życia, odżywiania i samopoczucia. A to wszystko, po to aby dostosować masaż do twoich potrzeb. Istnieje wiele ciekawych odmian tego specjalistycznego zabiegu. Niektóre wymagają użycia ziół i proszków. Ale do klasycznego masażu ayurweda stosuje się olejki do polewania skóry, przy czym niekiedy dwie osoby wykonują masaż równocześnie z dwóch strom.

Masaż gorącymi kamieniami: do tego masażu używa się jednocześnie kamieni wulkanicznych i olejków eterycznych do rozgrzewania wybranych części ciała. Masażysta wykorzystuje gorące kamienie do masażu tkanek głębokich dłoni i stóp, a także rąk i nóg. Można również stosować je na przemian z zimnymi lub mrożonymi kamieniami, co pobudza nerwy i krążenia. Taki masaż pobudza i relaksuje, a także pomaga zwalczyć bezsenność i zmęczenie mięśni.

Kąpiele stóp: poza masażem wykonuje się także inne zabiegi na dłonie i stopy. Kąpiele polegają na moczeniu w olejkach eterycznych lub w czystym maśle shea lub olejku kokosowym. Naciera się olejkami, korzeniami lub solą, a następnie myje w ziołach.  Takie spa można zrobić sobie samemu w domu. Wystarczy wymasować dobrze olejkiem część ciała, zetrzeć grubą solą, a następnie umyć w ciepłej wodzie z tym samym olejkiem oraz odrobiną mleka.