Jeżeli nie masz czasu na wizytę w salonie, możesz sobie poradzić sama w domu, poprzez zabiegi spa domowe. Dla wielu z nas jest to oszczędne i bardziej skuteczne niż wizyta w Spa.

Takie zabieg domowe spa mogą być długotrwałe lub krótkotrwałe.

feet-224680_640Zaliczać do nich można:

– peeling

– tonizacja

– maska

– odżywianie

Peeling.

Wsyp do miseczki małej, sporą garść grubej soli albo jakichkolwiek drobno zmielonych orzechów. Do tego dodaj z dwie krople olejku miętowego lub limetkowego. Wymieszaj wszystko dokładnie i nałóż masę na stopy. Trzyj energetycznie zwłaszcza miejsca ze stwardniałą skórą na podeszwach. Potem przygotuj miseczkę z ciepłą wodą, najlepiej taką, aby dwie stopy się do niej zmieściły. Pozwól, by sól sama się rozpuściła i następnie wytrzyj w ręcznik.

Tonizacja.

Najlepsza taka tonizacja jest w okresie letnim, gdy trzeba odświeżyć rozgrzane stopy po całym dniu. Zanurz je w misce z zimną wodą z lodem. Oczywiście nie musi być to woda z lodem, jeżeli jesteś mało wytrzymała. Dodaj do tej wody z trzy krople olejku limonkowego i trzy cytrynowego oraz kroplę mleka, dla lepszej rozpuszczalności olejków. Stopy mocz około 10 minut.

Maska.

Najlepszą domową maseczką do stóp jest taka, która odżywia i odświeża, a nie brudzi. Możesz rozetrzeć w miseczce awokado z trzema łyżeczkami oliwy z oliwek, dwiema kroplami olejku limetkowego i dwiema łyżkami tłustego mleka. Gotową maskę rozetrzyj na stopach i zostaw na 10 minut. Takie składniki idealnie odżywiają i odświeżają i nawilżają skórę stóp. Dodatkowo ty sama dzięki zapachom olejków zrelaksujesz się wspaniale.

Odżywianie.

Nawilżenie naturalne jest rzeczą trudną, najczęściej łatwiej jest zastosować gotowe preparaty przeznaczone do zmycia. Jeżeli jednak koniecznie chcesz użyć substancji, którą mogłabyś zostawić na stopach, doradzam oliwę z oliwek z dodatkiem paru kropli olejku lawendowego i geraniowego. Olejek, wsiąkając w skórę, odżywia ją, a zapach wpłynie odprężająco i odmładzająco na umysł.

Takie zabiegi nie są czasochłonne a bardzo korzystne dla naszych stóp. Warto do czasu do czasu takie domowe spa wykonać.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments