Za dużo włosów Ci wypada, pozostaje w wannie, na szczotce? Wypróbuj domowe sposoby a jak nie pomogą to sięgaj po specjalistyczne produkty do włosów. Wszystko zależy od wielkości problemu, który nas dopadł.

To, że włosy wypadają jest zupełnie naturalne, ale czasem tracimy ich za dużo. Zazwyczaj najwięcej włosów tracimy na wiosnę i jesienią albo w okresie ciąży lub karmienia piersią. Wszystko to wynika z osłabienia organizmu. Jak wzmocnimy organizm, wtedy włosy w większości przypadkach odrastają. Ale nie zawsze tak jest.

Pamiętaj, że masaż poprawia ukrwienie skóry i wzmacnia cebulki włosów.

Kuracje z aptek: 

Do wcierania kuracji z apteki należy mieć trochę cierpliwości. Najczęściej wciera się je we włosy i czeka czasem długo na efekt. Stosowanie ich jest łatwe, ponieważ zgodnie z instrukcją producenta, wykonując przy tym masaż głowy. Jednak czym jesteśmy starsze, tym gorzej jest doprowadzić regenerację włosów, dlatego wcierki lepiej działają na młode osoby. Rezultat może przyjść nawet dopiero po 3 miesiącach. Jeżeli po tym czasie nie uda nam się złagodzić wypadania, najlepiej się zgłosić do dermatologa, ponieważ przyczyn może być bardzo dużo.

Do łykania także możemy stosować suplementy diety, najlepiej aby w składzie posiadały biotynę i homocysteinę. Najlepiej po prosić farmaceutę o pomoc w wyborze odpowiedniego leku do istniejącego problemu.

Można także próbować domowymi sposobami lecz niestety duże ubytki włosów na pewno takie kuracje nie zwalczą.

Warto działać od razu, jak widać problem, ponieważ potem jest coraz gorzej i trudniej do zrealizowania sukcesu.