Często podczas wypadania włosów mamy duże przerzedzenie włosów. Można je oczywiście zamaskować. Jest na to kilka sposobów, które powinny się spodobać. 

Pierwszym takim sposobem są tzw. włosy z puszki. Włosy gęściejsze, można uzyskać dzięki posypkom. Jest to rodzaj naładowanych elektrostatycznie mikrowłókienek, które przylegają do naszych włosów. Dzięki temu zagęszczają je optycznie i maskują prześwitującą skórę. Wystarczy posypać włosy u czubka głowy i już wyglądają na bujniejsze. Zmywa się to szamponem a co najlepsze można kupić je w różnych kolorach. Ale puszka kosztuje od 50-200zł.

Drugim takim sposobem jest mikropigmentacja inaczej mówiąc dermatografia. Jest to taki rodzaj jak by tatuaża na skórze lub makijażu permanentnego, który wykonuje się na skórze głowy, tworząc imitację bardzo krótkich włosów. Wprowadza się pigment bardzo płytką w skórę głowy, dzięki czemu prześwitującą łysinę maskuje. Zabieg trwa około godziny nawet do trzech godzin w zależności od wielkości powierzchni. Przeważnie na całą głowę potrzeba około jedną do trzech sesji. A cena zabiegu to około 1,5 tysiąca do 3,5 tysiąca. Ale aby utrzymać efekt idelany trzeba poprawić ten zabieg co 3-6 lat.

Trzecim takim sposobem jest dyskretne uzupełnienie. Najlepszym ale najdroższym sposobem jest właśnie system uzupełnień. Wykonuje się je z naturalnych włosów, najczęściej są to włosy europejskie i niefarbowane, ponieważ są najbardziej trwałe. Do wyboru mamy dwa rodzaje uzupełnień takich, do których są przytwierdzane włosy i mocowane do głowy.

Metodą tą uzupełnienia może być wstrzykiwanie włosów do głowy. Po prostu przykleja się dopasowaną kształtem maskę z włosami na głowie. W włosach można myć się, kąpać, uprawiać sport. Ale czeka się na nie od 3 do 5 miesięcy. Kosztują sporo bo około 7 tysięcy. A ich trwałość to około 2 lata.

Następną metodą na uzupełnienie włosów jest przymocowywanie siateczki z włosami do naszych własnych klipsami. Uzupełnienie jednak trzeba zdjąć na noc a rano zakłada się powrotem. Można zrobić ją na miarę lub dobrać już z gotowych, ponieważ wtedy są tańsze. Kosztują około 5-7 tysięcy ale wytrzymują do 5 lat.

Kolor uzupełnień można dobrać do koloru naturalnych włosów.

Wykonuje się także przeszczepy w takich sytuacjach. Podczas jednego zabiegu przenosi się około 2-3 tysiące włosów. Taki zabieg można wykonać dwiema metodami: 

– Strip – z okolicy potylicznej wycina się pasek owłosionej skóry głowy i dzieli się na fragmenty mniejsze zawierające pojedyncze włosy. Miejsce po pobraniu  jest zszywane tak, by cieniutką blizną  zasłoniły włosy.

– FUE – pobiera się fragment skóry specjalnym urządzeniem z okolic polityczny fragment o średnicy 0,8 do 1 mm. Różnica jest taka, że w metodzie STRIP zostaje z tyłu głowy blizna w linii ciągłej a po FUE w różnych miejscach punkty jedne ciemniejsze a drugie jaśniejsze.

Jeżeli nie wystarczy taka ilość implantów to za rok można powtórzyć zabieg. Koszt jednego graftu przeszczepionego kosztuje około 7 zł.

Po takim zabiegu nie można przez 14 dni wykonywać ciężkiej pracy. A miejsce przeszczepu przez 6 tygodni trzeba chronić przed słońcem. Włosy za to można już myć po 2-3 dniach od zabiegu. Po około 2 tygodniach wypadną, a nowe zaczną odrastać po około 3 tygodniach.