W domu także możesz mieć swój salon fryzjerski. Nie trzeba tak naprawdę dużo, aby to sprawić. Wystarczy wyposażyć tylko się w akcesoria takie jak: szczotkę, suszarkę i wałki. Także mogą przydać się wsuwki lub klipsy fryzjerskie. 

Dla osób lubiących fale na głowie. Mogą przydać się termoloki. Dzięki tym wałkom podgrzewanym zakręcimy włosy szybciej i prościej niż lokówką. Tańszym rozwiązaniem także jest zawinięcie włosów na wałki lub papiloty. Wybór tak naprawdę zależy od szybkości wykonania a także funduszy. Duże wałki dodają objętości małe dają nam burzę loków. Do bardzo cienkich włosów lub krótkich idealne są wałki z rzepami, ponieważ dobrze przyczepiają się i nie plątają się we włosach. Zaś przy długich włosach dobrze sprawdzają się wałki z szpilkami, które rewelacyjnie mocują.

hair-431362_640Dla osób lubiących proste i nie puszące się włosy, wystarczy suszarka. Po umyciu głowy suszymy włosy raz ciepłym drugi raz suchym powietrzem. Wtedy są proste i połyskujące. Gdy mamy wąską końcówkę do suszarki to warto ją wykorzystywać do suszenia. Włosy wtedy stają się mniej puszyste. Warto także mieć suszarkę z funkcją jonizacji, bo zapobiega elektryzowaniu się włosów.

W domu także można od nie dawna wykonać samodzielnie regenerację włosów. Można kupić na naszym rynku urządzenie podobne do prostownicy, które emituje promieniowanie podczerwone. Wystarczy nałożyć maskę na wilgotne włosy a następnie je przeciągnąć przez to urządzenie kilka razy. Następnie wystarczy spłukać włosy wodą letnią. Dzięki urządzeniu kosmetyk wnika prosto do kory włosa i silnie odżywia pasma od środka. Poprawia to strukturę ich a także nadaje połysku. Racja bo urządzenie trochę kosztuje, ale za to możemy zaoszczędzić na wizytach częstych u fryzjera.

Do czesania i modelowania szczotki najlepsze to:

– do delikatnych włosów – płaska szczotka z naturalnego włosia – koszt około 12 zł

– do modelowania włosów- szczotka ceramiczna – koszt około 20 zł

– do wygładzania włosów- szczotka plastikowa kwadratowa – koszt około 25 zł

– do tapirowania włosów- cienka szczotka z naturalnego włosia – koszt około 16 zł

– dla każdego – do rozczesywania na mokro i sucho, szczotka przypominająca szczotkę do podłogi 🙂 Tangle Teezer – koszt około 35zł