Masaż wzmaga krążenie krwi, cera wtedy wygląda świeżo i ma lepszą kolorystykę. Możesz również wygładzić zmarszczki i linie spowodowane napięciem mięśni twarzy, dzięki czemu ich rozluźnienie przynosi ulgę w bólu głowy i likwiduje zmęczenie. Dlatego taki masaż warto wykonywać w każdej wolnej chwili, aby się lepiej czuć. defaultPrzed wykonaniem masażu oczyść twarz bardzo delikatnie ale nie naciągaj jej. lekki olejek, najlepiej dobrany do twojej skóry, zapewni Ci odpowiedni poślizg palców i umożliwia bardziej płynne ruchy niż krem, który ma tendencję do wsiąkania. Masaż poranny powinien polegać na serii szybkich, intensywnych ruchów dla pobudzenia krążenia, natomiast masując twarz wieczorem, wykonuj powolne, głaszczące i uspakajające ruchy.

default11111Krok po kroku jak wykonać masaż:

1. Przyłóż do twarzy obie dłonie, opierając koniuszki palców na czole, a podstawy dłoni na podbródku. Przytrzymaj chwilkę, łagodnie naciskając, po czym powoli przesuwając dłonie na zewnątrz , ku uszom, jakby zmywając z twarzy napięcie.  Technikę tę, bez kontynuacji masażu, możesz zawsze zastosować gdy potrzebujesz potrzebę, odświeża to umysł i oczy. Jest to świetne dla osób długo pracujących przy komputerze.

2. Głaszcz szyję obiema dłońmi naprzemienne, od kości obojczykowej do brody. Odchyl głowę w lewo i głaszcz prawą stronę szyi, potem odwrotnie.

3. Kciukami  podszczypuj skórę wzdłuż linii szczęki, co zapobiega powstawaniu drugiego podbródka. Zacznij na środku brody i przesuwaj dłonie ku uszom. Szczyp przy samej kości aby nie rozciągnąć skórę.

4. Grzbietami dłońmi naklepuj podbródek, przy czym język trzymaj zwinięty i cofnięty w głąb jamy ustnej.

5. Złóż usta jak do wypowiedzenia „O” i ułóż je ciasno na zębach. Palcami wskazującymi ugniataj brodę i wokół ust.

6. Obie dłońmi wygładzaj policzki od kącików ust, przez policzki do uszu, rozluźniając silne mięśnie policzkowe.

7. Zamknij oczy, po czym kolejno obiema dłońmi głaszcz czoło od nasady nosa aż po linię włosów, wygładzając zmarszczki napięte na czole.

8. Rozsmaruj zmarszczki między brwiami. Wykonując krótkie i trochę mocniejsze głaśnięcia, posuwaj się od nasady nosa przez początki łuków brwiowych, następnie ukośnie z powrotem do nasady nosa.

9. Końcami palców wykonuj okrężne ruchy ugniatające na czole. Zaczynaj od nasady nosa i kieruj się ku skroniom. Masuj całe czoło.

10. łagodnie pomasuj czoło opuszkami palców , zacznij od środka, kierując się ku skroniom.

11. Czubkami palców środkowych głaszcz okolice oczu- najpierw mocno potem słabiej.

12. Poszczypuj obie brwi, zaczynając od nasady nosa i kończąc na skroniach. A masaż zakończ podpunktem 1.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments