Wiosna, ach to ty! Wiosna, jak można się zresztą spodziewać, jest najdelikatniejszym ze wszystkich czterech typów urody. Wygląda dość eterycznie, lekko, a wszelkie, reprezentowane przez nią barwy, są jasne, delikatne i jakby jeszcze niezdefiniowane do końca.

crocus-318291_640

-włosy Pani Wiosny reprezentują najczęściej blond, przy czym często jest to klasyczny, złoty odcień blondu;

-oczy Wiosna posiada najczęściej jasne, niebieskie, rzadziej zielone lub w odcieniach jasnego, często zielonkawego brązu;

-skóra Wiosny jest blada, jasna i porcelanowa.

Generalnie, Pani Wiosna jest lekka, zwiewna i eteryczna. I dlatego jej makijaż powinien współgrać z tą lekkością. W przeciwnym wypadku, osiągniemy jedynie efekt przebrania, maski i przerysowania. To tak, jakby dziewczynka zabrała mamie kosmetyki i torebkę i chciała udawać zupełnie dorosłą damę.

Podkład dla Pani Wiosny powinien być transparentny – delikatna uroda nie potrzebuje mocnych wrażeń. Ewentualnie, jeżeli jest taka konieczność, można punktowo zastosować korektor. Podkład możemy również okrasić różem, ale znów delikatnym. Najlepiej w tym przypadku sprawdzają się róże w kolorze jasnego brązu.

Oczy Pani Wiosny. Na powiekach Wiosny, jak już zapewne zgadujecie, dobrze będą wyglądały tylko delikatne kolory,. Warto więc postawić na kolor brzoskwiniowy, kremowy, écru, ale możliwe są również delikatne przyciemnienia, jak oliwka, złoty brąz, oberżyna, czy grafit.

Panie Wiosny mają zakaz pod karą grzywny używania czarnego tuszu. Czarny kolor przy tak delikatnej palecie barw, będzie wyglądał… nazwijmy to litościwie, teatralnie. Żeby nie powiedzieć, że tandetnie. Dużo lepiej natomiast zaprezentuje się brąz, granat lub butelkowa zieleń.

Usta Pani Wiosny powinny dla odmiany być delikatne. Dlatego najlepiej na co dzień postawić na zwykły, nawet bezbarwny błyszczyk. Na wieczór natomiast doskonale sprawdzi się pudrowy róż, delikatny brązowy, kolor łososiowy lub koralowy.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments