Codziennie tracimy nawet 100 włosów, ale w podobnej ilości odrastają. Wtedy gdy zauważymy, że więcej ich wypada niż rośnie, można mówić o wypadaniu.

U kobiet przeważnie takie wypadanie włosów zauważa się przy zmianie hormonów np. po urodzeniu dziecka, lub zaburzeń hormonalnych. Także działają na to źle rtęć, ołów, arsen, infekcje grzybicze, zaburzenia związane z tarczycą lub chemioterapia. Wypadanie z takich przyczyn przemijają samoistnie.

U mężczyzn łysienie jest procesem nie odwracalnym. Gdy mężczyźnie wypadają włosy, to dochodzi do podwyższonej wrażliwości korzenia włosów na męski hormon płciowy. Medycyna naturalna jednak daje szansę na wzmocnienie włosów i zahamowanie dalszego wypadania.

Dużo osób twierdzi, że cebula jest najlepsza w medycynie naturalnej na porost włosów. To ona zawiera dużo siarki, białka. Co odbudowuje keratynę i wzmacnia włosy.

Wystarczyć przepołowić cebulę i natrzeć nią skórę głowy. Poczekać około 15 minut i umyć szamponem włosy. I GOTOWE.

Przy wypadaniu włosów pielęgnuj je szczególnie dobrze. Najlepiej używaj szamponów na bazie naturalnych składników z dodatkiem pokrzywy. No i najlepiej unikaj suszarki. Wypadanie włosów może być także spowodowane obciążeniami chemicznymi lub mechanicznymi. Czyli ciepłe powietrze suszarki, loków czy częste farbowanie.

Należy także pamiętać o zdrowym odżywianiu. Jedzenie dużej ilości warzyw, owoców, produktów pełnoziarnistych . 

Na wypadanie włosów można także stosować suplementy diety, najlepiej aby miały w swoim składzie: żelatynę,biotynę, kwas pantotenowy i witaminy z grupy B. 

Dobrze wpływa także masaż skóry, czubkami palców, ale niestety wtedy przetłuszczają się częściej włosy.

Idealnym naturalnym składnikiem jest olejek z drzewa herbacianego, który jest idealny na walkę z wypadaniem włosów. Taki olejek można dodać do szamponu lub na nieść troszkę na skórę głowy i wmasować.

Tonik na porost włosów na bazie naturalnych składników:

50 g liści rozmarynu

50 g korzeni pokrzywy

Zioła zalej 1 l alkoholu 40% odstaw na 8-10 dni w ciepłe miejsce po czym przecedź.

Nie wiem czy słyszałyście ale piwo także idealnie wzmacnia włosy. Wystarczy mieć około 200 ml piwa. Rozdzielić na połowę. Pierwszą połową wmasować we włosy i odczekać 15 minut i zmyć. Potem drugą połową piwa wmasować włosy i tak samo po 15 minutach zmyć. Zapach się ulatnia błyskawicznie.