Jeśli kobieta chce zmienić coś w swoim życiu to zwykle zaczyna od wyglądu, a ściślej rzecz ujmując od fryzjera. Długie włosy pięknie się prezentują i czeszą, ale w praktyce na dłuższą metę są dość niewygodne, przede wszystkim w lato. A krótkie fryzury wbrew pozorom również mają wiele uroku i mogą nadać nam charyzmy. Czasami, aby cieszyć się nowym, odświeżonym wyglądem wystarczy inaczej wystylizować włosy, zrobić grzywkę czy zdecydować się jeden z najmodniejszych kolorów w obecnym sezonie. Trzeba przyznać, że krótkie fryzury uwielbiają zmiany, a pomysłów na jeszcze bardziej ciekawsze obcięcie jest co nie miara. Poniżej znajdziesz opis kilku krótkich fryzur, nad którymi warto się zastanowić, jeśli myślisz o obcięciu włosów. Zapraszam do lektury!

Historia krótkich fryzur damskich

Na pewno nie da się zaprzeczyć, że do historii przeszły fryzury takich znanych gwiazd jak Marylin Monroe i jej sięgające karku zalotne platynowe loki czy zadziorny pixie cut Audrey Hepburn z filmu pod tytułem „Rzymskie wakacje”. Warto wspomnieć tutaj także o fryzurze chłopczycy noszonej przez Twiggy czy też mocno natapirowanej fryzurze w stylu „bouffants” na głowie Jackie Kennedy, a także o wycieniowanej fryzurze Rachel, postaci granej przez Jennifer Aniston w serialu „Przyjaciele” czy też o urzekających, prostych i krótkich włosach Debbie Harry, od których powstała nawet nazwa zespołu Blondie. Jak widać nie brakuje znanych postaci, które zadebiutowały swoimi krótkimi włosami – warto więc poważnie zastanowić się nad krótką fryzurą!

Krótki fryzury w kształcie curtain bang

Odnosząc się do krótkich fryzur na pewno należy wspomnieć o fryzurze w kształcie curtain bang – czyli wet look czy też delikatnych falach z grzywką ciętą jak od linijki. Tego rodzaju fryzurę charakteryzują asymetryczne cięcia oraz mocno ekstrawagancka fryzura typu „grzybek”. Ten rodzaj obcięcia i ułożenia włosów ma za zadanie dodać pazura nie tylko silnym, niezależnym kobietom, ale także i tym bardziej nieśmiałym i cichym paniom.

Krótki fryzury – obetnij się na boba!

Bardzo popularną oraz modną fryzurą stała się fryzura na „boba”. Moda ta rozpoczęła się w Polsce po emisji filmu „Leon Zawodowiec”, gdzie główna bohaterka Matilda posiadała takie właśnie uczesanie. Jest to typ fryzury ponadczasowy, który dobrze się prezentuje i jest niesamowicie twarzowy. W Polsce celebrytkami oraz gwiazdami, które decydują się na tego rodzaju krótką fryzurę są miedzy innymi Julia Kuczyńska, a także Marcelina Zawadzka. Jest to na pewno bardzo wygodna i efektowna krótka fryzura, więc warto się nad nią porządnie zastanowić!