Wiosna to czas, kiedy budzimy się z zimowego snu i mamy więcej energii na aktywność oraz większy dostęp do świeżych owoców i warzyw. Gdy wyjrzymy przez okno i widzimy zieleń drzew, kolory kwiatów i czujemy na plecach ciepłe promienie słoneczne to aż mamy ochotę wyjść na spacer. W zasadzie sam codzienny, długi spacer wystarczyłby, aby pobudzić nasz metabolizm, ale jeśli chcemy poprawić naszą sylwetkę w znaczny sposób oraz polepszyć swoje samopoczucie to warto pomyśleć nad uprawianiem wiosennych aktywności lub nad tym regularnymi ćwiczeniami. Na pewno usprawni to naszą kondycję i sprawi, że będziemy czuli się lepiej. Jeśli do naszych treningów dopasujemy dobrze przygotowaną, wiosenną dietę, to możemy być pewni efektów oraz tego, że będziemy nie tylko wyglądali, ale również czuli się o wiele lepiej. Jak zaplanować swoją wiosenną dietę oraz ćwiczenia? Dowiedz się już teraz!

Od czego zacząć wiosenną dietę?

Przede wszystkim nie wpadajmy w szał „wiosennego odchudzania”, a powoli, małymi krokami wprowadzajmy do naszego życia dobre nawyki. Wiosna to dobry czas, aby wybrać się na targ i kupić sezonowe warzywa i owoce, które możemy zacząć dodawać do naszych posiłków, aby stały się lżejsze oraz zdrowsze. Aby nasza dieta była skuteczna – musimy wiedzieć co jemy, ile oraz jakiej jakości są to produkty. Dobrym rozwiązaniem będzie także zapisywanie tego co jemy, aby móc się zastanowić – co jest dobre, a co warto zmienić w naszych nawykach żywieniowych? Jeśli nie do końca ufamy targom lub nie mamy żadnego w pobliżu, a posiadamy ogródek, balkon czy chociażby duży parapet możemy sami spróbować posadzić jakieś warzywa oraz zioła w doniczce. Będzie to świetna przygoda, a samodzielnie wyhodowane produkty dostarczą nam wiele satysfakcji i na pewno będą doskonale smakować. Wiosna to czas, kiedy powinniśmy sprawdzić, aby jedzenie na naszym talerzu było bardziej zielone oraz kolorowe dzięki warzywom i owocom, które nie tylko dostarczą nam energii, ale także pozwolą nam naturalnie zrzucić kilka zbędnych kilogramów (pod warunkiem, że będziemy jeść je regularnie i zrezygnujemy z niezdrowych nawyków żywieniowych – typu fastfood czy słodycze itd.)

Wiosenne aktywności – jakie ćwiczenia wybrać?

Jak tylko zrobi się ciepło na zewnątrz to warto wyciągnąć rolki lub rower i wybrać się z przyjaciółmi na przykład na wycieczkę rowerową. Doskonałym pomysłem będzie również zrezygnowanie z dojeżdżaniem autem do pracy (jeśli nie znajduje się ona bardzo daleko), a zamiast tego można wyjąć rower z piwnicy i jeździć nim do pracy! Nie tylko zaoszczędzimy w ten sposób pieniądze na paliwie, przyczynimy się do ochrony środowiska (nie produkując spalin), ale również do polepszenia stanu naszej sylwetki oraz kondycji.