W dzisiejszych czasach odczuwamy ogromną potrzebę bycia fit, a bycie szczupłym stało się swoistą modą. Media społecznościowe promują wizerunek kobiety, która odżywia się idealnie zbalansowanymi posiłkami, ćwiczy sześć razy w tygodniu, a poza tym prowadzi aktywne życie zawodowe i daje radę z rodziną. Tymczasem rzeczywistość przedstawia się w mniej kolorowych barwach, czy jednak marzenia o szczupłej sylwetce są złudne? Nie! Dziś podzielimy się z wami kilkoma poradami na temat tego, jak utrzymywać siebie w dobrej kondycji bez poświęcania 100% czasu temu celowi.

Po pierwsze, ruch

Ruch to zdrowie – zapewne słyszeliście to miliony razy. Być może was zaskoczymy, ale by pozostać w dobrej kondycji nie musicie wcale ćwiczyć codziennie po kilka godzin i uprawiać trzech różnych dyscyplin sportowych. Najważniejsze jest to, by się nie zasiedzieć. W dużej mierze nasza dzienna aktywność uzależniona jest od codziennych wyborów – zamiast jechać windą, wybierz schody, zamiast iść na najbliższy przystanek autobusowy – poświęć te kilka minut na spacer. Staraj się spędzać codziennie czas poza domem. Jeśli jesteś „uziemiony”, znajdź jakieś zajęcie, by chociaż trochę użyć pracy mięśni i np. posprzątaj. Posiadanie psa także pomoże w walce z dodatkowymi kilogramami, w końcu taki zwierzak wymaga przynajmniej dwóch spacerów dziennie.

Po drugie, ogranicz spożycie cukru

Wydaje ci się, że cukier to tylko słodycze? Niestety, jeśli dokładniej wczytać się w skład większości sklepowych produktów, prawie zawsze zawierają one cukier lub słodziki. Chleb, koncentrat pomidorowy, różnego rodzaju sosy do makaronów, większość napojów… By zachować zdrowy rozsądek warto na sam początek rozstać się ze słodkościami i wprowadzić system, że pozwalamy sobie na batonika czy ciastka np. jeden dzień w tygodniu. Wiadomo, że z dnia na dzień nie damy rady zrezygnować z cukru, bo nasz organizm jest od niego uzależniony, ale znaczne ograniczenie bardzo szybko uświadomi, jak wiele smaków nas „omija”. Warto wspomnieć, że rezygnując tylko z jedzenia słodyczy i nie zmieniając innych nawyków, w ciągu trzech miesięcy schudniemy nawet kilka kilogramów! Słodycze z powodzeniem da się zastąpić naturalnymi odpowiednikami – np. daktylami, żurawiną czy kokosem. W Internecie pełno jest przepisów na pyszne i naturalnie słodkie desery.

Po trzecie, regularne posiłki

Odmawianie sobie jedzenia przynosi zupełnie odwrotny skutek, niż można by oczekiwać. Regularne posiłki to klucz do sukcesu! Wiadomo jednak, że nie każdy jest w stanie się tak zorganizować, by jeść co 4 godziny mały posiłek. Jak zatem rozwiązać ten problem korzystnie? Przede wszystkim zapomnij o tym, że nie jesz śniadania, albo jesz śniadanie w biegu. Pierwszy posiłek po wstaniu jest bardzo ważny, bo od samego rana można podkręcić swój metabolizm, dzięki czemu będziemy wydajniejsi i mieli więcej energii. Warto także codziennie rano pić szklankę wody z cytryną, która świetnie nas nawodni.