Krostki w wieku dojrzałym to coraz częstszy problem Kobiet. Ale jak się go pozbyć? To jest dobre pytanie! Podpowiemy jak się ich pozbyć!

Krostki, grudki wokoło ust, szyi, żuchwie, brodzie . A dodatkowo skóra jest przesuszona. To wszystko dzieje się za pośrednictwem trądziku wieku dojrzałego. Najczęściej powodem tego jest stres. Pobudzenie androgenów powoduje zwiększenie wytwarzania łoju. Przyczyną także może być zła dieta, w której występuje dużo produktów wysokoprzetworzonych.

Trądzik taki powstaje za pośrednictwem wzrostu poziomu insuliny we krwi co nasila łojotok. Wtedy tworzą się zaskórniki, które blokują ujście gruczołów, w których gromadzi się tłuszcz. Taki tłuszcz jest idealną pożywką dla bakterii beztlenowych. To one wywołują stany zapalne w postaci grudek, krostków, guzków. Zareagować, trzeba na nie natychmiast, aby nie powstały na naszej skórze przebarwienia i blizny.

stock-photo-unhappy-young-woman-finding-an-acne-on-a-cheek-sits-before-a-mirror-136580987Uważaj co używasz do skóry!

Kosmetyki do takiej skóry powinny być nawilżające ale nie tłuste.

Powinny takie kremy  zawierać:

-witaminę C i E, które zwalczają wolne rodniki i hamują wytwarzanie się cytokin.

-retinol, który pobudza naskórek

– nawilżające wyciągi z alg, aloesu lub kwasu LHA

Oczyszczaj skórę płynem micelarnym lub kwasem salicylowym lub glikolowym i cynkiem co idealnie zapobiega stanom zapalnym. Dodatkowo warto używać peelingów bo usuwają naskórek i odblokowują pory. Makijaż wykonuj za pośrednictwem podkładu beztłuszczowego, który nie zatyka porów i pozwala oddychać skórze. Pudrować twarz, wtedy warto ryżowym pudrem sypkim.

Plan z walką z niedoskonałościami:

Można rano i wieczór używać takiego samego kremu przeciwzmarszczkowego lub nawilżającego przeciwniedoskonałościom. W upalne dni sięgnij po krem-żel z wysoką ochroną SPF 50+ .