Każda Kobieta by chciała mieć włosy gęste i lekkie, które dodają nam urody nie tylko w dzień ale także w nocy. Ale często jest inaczej są one oklapnięte, źle odżywione i często przetłuszczające się. Ale można temu zapobiec. Mało co zdarzają się Kobiety, które nie mają problemu z układaniem włosów, większość boryka się z dużymi problemami związanymi z nimi.

suszenie

Powinniśmy dbać o włosy tak samo jak o ciało, czyli używać specjalnych środków do ich pielęgnacji. Większość Kobiet twierdzi, że używanie takich kosmetyków, obciąża jeszcze bardziej włosy i nie pomaga ale to nie prawda. Odpowiednio dobrane kosmetyki potrafią zadbać o włosy a także dodać im lekkości.

Szampon do włosów powinien być lekki nie zawierający silikonów, a odżywka powinna być do spłukiwania i po niej powinny włosy dobrze się rozczesywać. Warto także użyć maski na włosy na końce, aby odżywić je skutecznie. Podczas używania prostownicy, lokówki czy suszarki powinniśmy dodatkowo na nieś na włosy nie wielką ilość spreya ochronnego przed wysoką temperaturą. Woda do mycia włosów powinna być letnia nie za gorąca a spłukiwać letnią a na sam koniec zimną, aby zamknąć łuski włosa. Lub suszyć włosy zimnym powietrzem najlepiej suszarką z jonizacją, która chroni włosy przed zniszczeniem.

 

Szczotka do włosów najlepsza będzie z naturalnego włosia. Pielęgnacja taką szczotką nada im puszystości i miękkości. Nie jest to tania szczotka, ale będzie Ci służyć przez kilka dobrych lat.

Kosmyki włosów warto  podcinać nawet co miesiąc a na pewno raz na kwartał, aby nie niszczyły się jeszcze bardziej.

mycie włsoóKażdorazowa pielęgnacja powinna być taka sama, aby włosy poddały się pielęgnacji i stały się wreszcie piękne i naturalnie lśniące. Czyli :

1. Oczyszczanie

2. Mycie

3.Odżywianie

4. Odbudowa

5. Ochrona

Dzięki tym 5 krokom włosy na pewno będą zdrowsze, lekkie, mocne przez cały dzień.

 

Pamiętać należy także, aby nie farbować, ani nie rozjaśniać włosów zbyt często, ponieważ włosy jeszcze bardziej będą zniszczone.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments