Nas Kobiety najczęściej zdradza wiek po wyglądzie szyi, dekoltu a także dłoni. Ale ten proces starzenia się rąk można oczywiście zatrzymać w jakimś stopniu po przez odpowiednią pielęgnację. 

Dłonie nasze są cały czas narażone na czynniki atmosferyczne między innymi wiatr, słońce czy mróz. Dodatkowo ciągle używamy kilka razy dziennie detergentów, którą niszczą naszą warstwę ochronną, która chroni przed atakami szkodliwych czynników. Dłonie mają bardzo cienką warstwę, dlatego szybciej się starzeje.

Jak je pielęgnować?

hand-422577_640Oto kilka zasad, aby dłonie dużej zachowały młody wygląd:

– ręce warto posmarować za każdym razem po umyciu, gdy skóra jest sucha. Najlepiej dobierz do tego krem, który dobrze się wchłania.

– ręce zamaczaj w wodzie w nie wysokiej temperaturze, ponieważ niszczysz wtedy hydrolipidową.

– do mycia rąk używaj najlepiej kosmetyków o pH 5,5.

– przy pracach domowych wkładaj zawsze rękawiczki, lub smaruj ręce ochronnym kremem.

– w czasie upałów, chroń dłonie kremem z filtrem UV.

Peeling i maska dla dłoni!

Od czasu do czasu, najlepiej z dwa razy w tygodniu najlepiej przed snem wykonać peeling i nałożyć maskę na dłonie. Zacząć najlepiej od peelingu, który wygładzi naskórek i rozjaśni naskórek i dodatkowo ułatwi działanie masce. Maskę najlepiej nałóż na ręce i załóż bawełniane rękawice na noc. Rano skóra dłoni będzie młodsza!

Zabieg parafinowy!

taki zabieg odmładza skórę dłoni. Taki zabieg można wykonać w domu. Do takiego zabiegu wystarczy parafinka, parafina kosmetyczna, foliowe rękawice, rękawice frotte, peeling i krem lub maska.

Wykonanie zabiegu w warunkach domowych: 

– przygotuj skórę do zabiegu, czyli wymasuj ręce peelingiem i spłucz wodą. Jednocześnie rozgrzej parafinę w parafince.

– zanurz dłonie w parafinie. Zaczekaj jak pierwsza warstwa zaschnie i zanurz je powtórnie.

– ręce posmaruj odżywczym kremem lub maską. Najlepiej krem z masłem shea, olejem araganowym i nałóż grubą warstwę i odczekaj chwilę.

– wsuń na dłonie rękawiczki foliowe, a potem frotte. Po 15 minutach usuń parafinę z rąk. Na sam koniec wysmaruj ręce dłonie kremem.