Kiedyś używałyśmy jednego kremu do wszystkiego. Teraz w naszych drogeriach jest bardzo duży wybór preparatów, które kuszą nas do zakupu. 

Kosmetyki te często kuszą nie tylko ceną ale obietnicami piękniejszej skóry. Mogą to być nie tylko kremy, ale także maseczki, serum czy olejki. Niektóre z nas jednak same nie wiedzą do czego takie kosmetyki mogą służyć. A więc o to kilka porad!

Maseczka do twarzy – to kosmetyk bardzo skondensowany z dużą ilością substancji aktywnych. Jest to taki krem o gęstej konsystencji. Ta masa po nałożeniu nie wchłania się od razu, ale stopniowo. Maseczki takie, mogą także mieć  postać żelu, który zastyga w postaci cienkiej powłoczki.

Maseczkę taką stosować na oczyszczoną skórę. Czas działania na twarzy zależny od rodzaju maseczki, najlepiej trzymać się zaleceń producenta. Zazwyczaj jest to około 10-15 minut. Na sam koniec maseczkę ścieramy lub zmywamy. Maseczkę żelową zaś ściągamy.

stock-photo-herbal-essence-alternative-healthy-medicine-skin-care-essential-oil-or-water-dropping-from-fresh-284842097Maseczki nawilżające można stosować co 2-3 dni a oczyszczające raz w tygodniu. 

Olejek do twarzy– najczęściej jest na bazie z nasion jednej rośliny lub mieszanki. Może być także z dodatkiem innych składników, aby był wzbogacony w składniki odżywcze. Dział odmładzająco lepiej niż kosmetyki anti-ageing. Jeżeli ktoś z was nie lubi tłuszczu, to warto użyć olejki suchego.

Olejek taki aplikować można tak jak serum, albo na wyznaczoną część twarzy lub na całość. Można dodawać także po kropelce do kremu i nakładać na skórę.

Kosmetyk taki najlepiej wmasować okrężnymi ruchami na wieczór. 

Serum – substancja bardzo stężona w substancje odżywcze. Jego konsystencja jest lekka ale wchłania się lepiej niż krem. Warto łączyć z jednej linii krem i serum, wtedy będą lepiej ze sobą działać.

Skóra dojrzała potrzebuje ciągłej pielęgnacji takiego serum, częstotliwość zależy od zmęczenia cery.

Jeżeli chorujemy to nasza skóra jest pozbawiona aktywnych składników, wtedy nawet taka pielęgnacja jest potrzebna przez kilka dni z rzędu.

Krem – to taka emulsja, która zawiera aktywne składniki. Te składniki są zależne od rodzaju kremu, jaki stosujemy. Najczęściej dodaje się do nich: kwas hialuronowy, olej, wosk, witaminy, peptydy, glicerynę. Kremy na noc mają zaś o wiele więcej takich aktywnych składników. W lecie ważne, aby te na dzień posiadały filtr UV.

Krem na noc i na dzień warto stosować w tej samej serii, aby działały lepiej.

Na dekolt, szyję i twarz aplikujemy tyle samo kremu. Porcja powinna wynosić nie więcej niż średni orzech włoski. Jeżeli używamy serum to krem na nosimy w drugiej kolejności.

Takie rady na pewno przydadzą się w codziennej pielęgnacji!