Kobiece dolegliwości intymne nie są fajne zwłaszcza, że przez cały dzień trzeba jakoś funkcjonować. 0001W0YX449XWQ1U-C116-F4Miesiączka dla niektórych kobiet nie jest fajna. Przed jej terminem kilka dni warto zmienić swój jadłospis. Najlepiej usunąć z nich wszystkie produktu , które zawierają kwasy tłuszczowe. A najczęściej znajdują się w tłustym nabiale, mięsie w ciastkach, czekoladzie. Podczas ich trawienia organizm zużywa dużo ilości mikroelementów. Wtedy tracimy magnez i witaminę B, która reguluje bóle miesiączkowe. Zaś dużo magnezu jest w kaszy gryczanej, kakao i białej fasoli, zaś witaminy B można znaleźć w pełnoziarnistym pieczywie i orzechach.

Często niestety mamy także problemy z drobnoustrojami w drogach rodnych. Aby nie dopuścić do chorób tego typu należy dobrze o nią dbać. w normalnych warunkach organizm sam wytwarza tą naturalną barierę , która chroni nas przed grzybami i bakteriami. Przeważnie to wystarcza ale czasem jest inaczej. Np gdy stosujemy antybiotyk lub organizm jest osłabiony możemy ją stracić. w takim czasie warto jeść jogurty priobiotyczne a do nich można kupić w tabletkach do łykania lub w globulkach do pochwy preparaty wspomagające.

2274Kobiety wogóle które mają problemy często imntymne, powinny uważać szczególnie. Ale nie znaczy to, że co chwilę powinniśmy się podmywać, ponieważ wtedy możemy wypłukać całą florę bakteryjną, co zwiększa większej infekcji. Do mycia najlepiej używać żeli i płynów specjalnych. A podczas okresu najlepiej stosować podpaski a nie tampony.  Podmywać należy się najlepiej ręką nigdy nie gąbką, ponieważ wtedy powracają infekcje. Róbcie to od przodu do tyłu.

Masaż olejkami może pomóc w okolicach lędźwiowych. Bardzo dobra jest także aromaterapia. wystarczy do ciepłej kąpieli dodać kilka kropli olejku rumiankowego, który łagodzi ból.

Zioła także dobrze sprzyjają takim infekcją. warto wykonać sobie napar z rumianku lub kory dębu i podmywać się nim. Bardzo dobre są także herbatki do picia, na bazie mniszka lekarskiego lub melisy. Warto przygotowywać napary, które łagodzą ból.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments