Cera to jedna z najbardziej wrażliwych miejsc skóry, na której pielęgnacje poświęcamy wiele czasu, energii oraz pieniędzy. Będąc nastolatkami walczymy z młodzieńczym trądzikiem, później musimy zmagać się z worami pod oczami oraz zmarszczkami. Co jednak zrobić sytuacji, gdy jesteśmy już w dojrzałym wieku, a na naszej twarzy ciągle pojawia się trądzik? Nie ma się co martwić, gdyż jest to dolegliwość, która przydarza się wielu kobietom po 30-tym roku życia. Nazywa się to trądzikiem wieku dojrzałego. Jeśli chcesz się dowiedzieć co może być jego przyczyną oraz jak sobie z nim radzić to koniecznie zapoznaj się z poniższym tekstem. Miłej lektury!

Jakie są przyczyny pojawienia się trądziku wieku dojrzałego?

Przede wszystkim musimy zrozumieć, że przyczyn, przez które na naszej skórze pojawił się trądzik wieku dojrzałego może być naprawdę wiele. Wśród nich na pewno możemy wyróżnić takie powody jak używanie kosmetyków, które zawierają wiele sztucznych i chemicznych składników, zażywane przez nas lekarstwa lub nawet wahania poziomu hormonów. Oczywiście nie możemy pominąć ogromnego wpływu jaki ma na naszą cerę oraz skórę ciągły stres w którym żyjemy oraz kwestie genetyczne, których również nie należy ignorować. Czasami bywa też tak, że trądzik wieku dojrzałego pojawia się, ponieważ spędzamy zbyt dużą ilość czasu w klimatyzowanym pomieszczeniu, co ewidentnie nie służy zdrowemu rozwijaniu się naszej skóry.

Koniecznie udaj się do dermatologa!

Jeśli czujesz, że problem jakim jest trądzik wieku dojrzałem doskwiera Ci w bardzo dokuczliwy sposób to koniecznie udaj się z nim do specjalisty. Pamiętaj, że jest to dolegliwość, którą należy w odpowiedni sposób leczyć, jak każdą inna chorobę. Jest spora szansa na to, że dermatolog przepisze Ci specjalne antybiotyki, które mogą pomóc Ci poradzić sobie z tą dolegliwością. Koniecznie musisz uzbroić się w cierpliwość oraz postępować zgodnie ze wskazówkami lekarza – pod żadnym pozorem nie powinieneś przerywać kuracji! Powinieneś być świadom tego, że każda kuracja wymaga czasu i nawet jeśli od razu nie widzisz jej efektów to wcale nie oznacza, że ona nie działa.

Nie zaniedbuj codziennej pielęgnacji!

Poza zastosowaniem się do lekarskiej kuracji bardzo ważne jest, aby samemu dbać o codzienną, właściwą kurację naszej cery. Często może się to wiązać ze zmianą dotychczasowych przyzwyczajeń, które nie zawsze są dla nas korzystne. Przede wszystkim powinieneś pamiętać o tym, że skórę należy oczyszczać przynajmniej dwa razy dziennie i obowiązkowo musisz zmywać na noc makijaż! Warto więc zaopatrzyć się w dobre mleczko de demakijażu. Ponadto powinieneś używać kostki lub pianki myjącej przeznaczonej do skóry trądzikowej oraz używać odpowiedniego żelu do mycia twarzy. Pamiętaj także o tym, aby raczej wybierać tonik bezalkoholowy to przemywania swojej cery.