Każdy z nas by chciał wiedzieć jaki ma włos, jak wygląda jego struktura, jak dbać o niego aby wyglądał pięknie, ponieważ jest to element naszego wyglądu tak samo jak makijaż czy ciało.analiza_wlosaAnalizę włosa można zrobić sobie samej w domu z koleżanką ale także profesjonalnie w laboratoriach za pomocą specjalistycznych urządzeń, nowej technologii. Dzięki takiemu urządzeniu można określić stopień obciążenia organizmu toksynami pochodzących z środowiska naturalnego. A nawet zawartość minerałów takich jak: magnez, cynk, potas, które odżywiają nasze włosy w jakiś sposób wraz z pożywieniem.

Wyniki analizy włosów oddaje przeciętnie wartości ostatnich 3 miesięcy. W ten sposób diagnosta może stwierdzić wahania poziomu minerałów lub przewlekłe obciążenia toksynami ze środowiska.

Do takiej analizy laboratoryjnej potrzeba około 1 g włosów z okolicy szyj. Włosy są odcinane na miejscu, specjalnymi nożyczkami, które ucinają dosłownie co 5 włos i nie pozostawiają dziur w włosach. Ale w przeciągu 3 miesięcy przed zgłoszeniem się do badania włosy nie mogą być: farbowane, tlenione lub poddawane trwałej ondulacji, ponieważ chemiczne substancje tak silne mogłyby zafałszować wyniki naszego badania.

Analiza domowa jest za to szybsza i bezpłatna, ale często nie możemy stwierdzić, aż tak dokładnej analizy jak laboratorium. Najszybciej diagnozę włosa może określić fryzjer przy pierwszej wizycie w salonie.

Włos ogółem składa się z martwych, zrogowaciałych warstw układających się wokół środkowego rdzenia, ma on grubość zaledwie 0,05 mm. Nad warstwą rogową leży osłonka włosa z dachówkowatych ułożonych komórek, która pokryta jest warstwą tłuszczów i białek, chroniącą przed bakteriami i grzybami. Codziennie na naszej głowie pojawia się około 100 nowych włosów a jeden włos żyje około 3-6 lat, w zależności od jego pielęgnacji.

Włos przytwierdzony jest do skóry głowy cebulką. Poprzez naczynia krwionośne do włosa docierają witaminy, minerały i pierwiastkiśladowe. Wszystkie te składnikimagazynują się w warstwach rogowych włosa.

imagesDieta na ładne włosy:

Witamina A; włowina, baranina, mleko, marchew, papryka.

Witamina z grypy B: drożdże piwne, kiełki pszenicy, pełnoziarniste zboże, pierś z indyka i kurczaka, makrele, sardynki, ziemniaki, rośliny strączkowe, awokado, grzyby, orzechy, maślanka, jogurt.

Cynk: pestki słonecznika, mąką sojowa, owoce morze, otręby i kiełki pszenicy, orzechy nerkowca, zielona fasola.

Kwas krzemowy: pełnoziarniste zboże, zielone warzywa, napar ze skrzypu polnego.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments