Zabiegi oczyszczające to coś co warto sobie zafundować raz na jakiś czas. Możemy nasze ciało może oczyścić wewnątrz – poprzez stosowanie różnego rodzaju diet, picie napojów itd. Poza tym możemy oczyścić także naszą skórę – czy to na twarzy czy też na całym ciele. Najlepiej oczywiście gdyby udało połączyć nam się oczyszczanie wewnętrzne z tym zewnętrznym. W tym artykule skupimy się jednak na zabiegach oczyszczających skórę, które warto wybrać i dlaczego. Zapraszam do lektury!

Zabiegi oczyszczające – kwasy

Obecnie jest to chyba jedna z najpopularniejszych metod dokonywania zabiegu oczyszczającego. Zabiegi na bazie kwasu polegają przede wszystkim na złuszczaniu skóry. Bardzo istotne jest, aby wybrać się do dobrej, sprawdzonej kosmetyczki, ponieważ jest naprawdę wiele rodzajów kwasów, które dobry specjalista powinien dopasować do odpowiedniego rodzaju skóry. Jeśli więc wybierasz się do salonu zabiegowego, w którym nikt nie zbadał już na początku stanu Twojej skóry – zdecydowanie lepiej szybko opuścić taki lokal. Największym plusem tego rodzaju zabiegów jest to, że ich działanie jest długotrwałe, więc nie musimy ich robić zbyt często (a co za tym idzie wydawać dużą ilość pieniędzy kilka razy w miesiącu). Poza tym możemy być pewni, że po zabiegu kwasami nasza skóra będzie odświeżona i gładsza, a przecież oto właśnie nam chodziło.

Oczyszczanie za pomocą lasera – czyli szybko i przyjemnie!

Zabiegi laserowe stają się coraz bardziej modne i ogólnie dostępne. Przede wszystkim pozwalają nam one zagęścić skórę, usunąć zmarszczki, a także wszelkiego rodzaju plamki i piegi, które pojawiają się na naszej skórze. Ponadto dzięki temu zabiegowi możemy zlikwidować przebarwienia, blizny potrądzikowe na naszej cerze oraz po prostu poprawić stan naszej skóry. Jest to zabieg w zasadzie bezbolesny, szybki i skuteczny. Jedyny minus to, to że po zabiegu przez jakiś czas należy unikać wychodzenia i wystawiania naszej skóry na słońce. Dlatego zaleca się wykonanie zabiegu jesienią lub zimą, kiedy tego słońca nie ma zbyt wiele i możemy spokojnie poddać się działaniu lasera.

A może by tak… mezoterapia igłowa?

Wyrażenie „igłowa” niestety nie kojarzy nam się pozytywnie – ale spokojnie, nie ma się czego obawiać! Zabieg nie będzie bardzo bolesny, a na pewno skuteczny! Mezoterapia igłowa to zabieg podczas którego są wstrzykiwane do naszej skóry za pomocą igiełki kwasy usieciowane, nieusieciowane, mieszanki na bazie medycznego kwasu hialuronowego, a czasami nawet nieduże dawki koktajli witaminowych lub osocze bogato-płytkowe. Zwykle na pierwszej wizycie rozmawiamy z kosmetologiem, który doradza nam co powinniśmy wstrzyknąć pod naszą skórę oraz co nam może najbardziej pomóc. Działanie mezoterapii igłowej jest tak szybkie i skuteczne, ponieważ wybraną przez nas substancje wprowadzamy bezpośrednio pod skórę, przez co może ona zacząć działać niemal od razu. Tego rodzaju zabiegi warto powtarzać w 3-5 seriach, w zależności od tego, co doradzi nam kosmetolog.

Peeling kawitacyjny – co to w ogóle jest?

Otóż peeling kawitacyjny to zabieg, którego dokonuje się za pomocą metalowej szpatułki, która emituje ultradźwięki – w ten oto sposób usprawnia ona mikrokrążenie w naszej skórze. Można by rzecz, że dzięki temu zabiegowi dokonuje się mikromasaż, dzięki któremu nasza skóra zostaje oczyszczona z toksyn, a także dotleniona. Jest to doskonały zabieg, który pomoże nam pozbyć się martwych komórek naskórka oraz łoju – a nasza cera będzie piękna i promienna.