Włosy podczas zimy trudno utrzymać w ładnym ładzie zwłaszcza gdy nosimy czapkę lub kaptur. Ale są na to metody, aby także wyglądały pięknie. Pierwszą sprawą jest zmiana kosmetyków , na takie które będą chronić przed elektryzowaniu się włosom i lepiej zniosą zmianę powietrza z zimnego na ciepłe i na odwrót. bildeWłosy oklapnięte i trudno do ułożenia .Podczas zimy nie tylko chodzi nam o czapkę ale także ochronne włosów przed zimą. Moje rady to:

– najlepiej nie wychodźcie na zewnątrz z niedosuszonymi włosami, ponieważ czapka je przygniecie i będą jeszcze bardziej oklapnięte.

– najlepiej po ułożeniu fryzury odczekaj około 30 minut do wyjścia, aby się fryzura utrwaliła.

– najlepiej susz włosy odbijając je od nasady jak najbardziej. Bardzo dobrze do tego nadają się dodatkowe kosmetyki, które utrwalają efekt np. pianki, spray. Kosmetyk nałóż u nasady a potem suszy  unosząc pasma do góry. Pamiętaj jednak, że nie można przesadzić z tymi specjalnymi środkami do stylizacji. Jeżeli używasz lakieru, to najlepiej używaj lekkiego, który nie jest mocny , ponieważ przeciwnie obciąży bardzo włosy.

– najlepiej noś przykrycie głowy o luźnym splocie, aby nie przylegała obciśle do głowy. Najlepszym rozwiązaniem będzie komin, ponieważ nie przylega do głowy.

Gdy jednak pod nakryciem głowy fryzura się lekko uszkodzi, można nosić przy sobie puder dodający objętości. Także fajnym sposobem jest pochylenie głowy do dołu i spryskanie włosów lakierów a gdy wsiąknie, obiętości  fryzury się powiększy.

istock_000011878762xsmallPosklejane i przetłuszczone włosy. W zimie po czapką włosy nie mają jak oddychać i robią się tłuste.  Moje rady:

-najlepiej  myj włosy gorącą wodą i susz je lekkim powietrzem, wtedy skóra nie będzie produkować tyle łoju.

– najlepiej używać szamponów na zmianę do pielęgnacji  włosów przetłuszczających i normalnych.

Można użyć w razie awaryjnym suchego szamponu. Szampon ten pochłania nadmiar sebu i w kilka minut będą świeże.

Matowe włosy. Włosy zimą tego typu są mało elastyczne i nie mają połysku. Łatwo je uszkodzić. Moje rady:

– najlepiej stosuj łagodny szampon

– najlepiej raz w tygodniu nałóż maseczkę

– najlepiej ograniczyć środki do stylizacji

Włosom można dodać blasku po przez użycie środku stylizacji tzw. lekkiego nabłyszczacza.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments