Płukanki do włosów na bazie ziół są o wiele bardziej zdrowsze, dla włosów niż odżywka kupiona w sklepie. Warto przyrządzać płukanki z mieszanych ziół, które uzupełniają siebie na wzajem.plukankiMyjemy głowę różnie raz rano przed pracą czasem po pracy wieczorem. Jeżeli myjemy rano to najlepiej płukankę przygotować wieczorem i odstawić ją na noc dodając trochę gorącej wody. A jak myjesz głowę wieczorem to po pracy przygotuj mieszankę.

Mieszanki ziołowe także można przygotować w zależności od rodzaju włosów:

* mieszanka chmielowo- tatarakowa zmiękcza nam włosy i dodaje puszystości, dobra dla włosów cienkich. Przygotuj 4 łyżki suszonego chmielu i 2 łyżki kłącza tataraku i zalej 1 litr wody i gotuj 10 minut, wystudź i przecedź napar. Stosować najlepiej nie codziennie tylko co drugie lub trzecie mycie.

* mieszanka szałwiowo- lawendowa dodaje blasku włosom matowym, a nawet lekko prostuje do tego dodaje pięknego zapachu. Przygotuj 4 łyżki ziół i zalej je okoo 2 litrami wody wrzątku. Stosuj co 3-4 mycia.

007* Mieszanka rozmarynowa ze skrzypem jest dobra na łupież, nawilża suche pasemka i skórę głowy. Przygotuj 4 saszetki fixu kupionego w aptece i zalej dwoma litrami wrzątku. Płukankę stosować najlepiej od czasu do czasu np raz w tygodniu.

Podczas takich płukanek najlepiej kierować się kolorem pasm. Do jasnych używaj rumianku, lipy, tataraku a do ciemnych: rozmarynu, szałwii, dębu.

Gdy włosy bardzo wypadają warto przygotować mieszanki z pokrzyw z chmielem, a także ze skrzypu polnego i z lipy.

Płukanki do włosów używaj najlepiej do ostatniej fazy mycia głowy. Po umyciu osusz włosy lekko ręcznikiem

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments